Mech

Rośliny, z których powstają żywe ściany, są poddawane stabilizacji. Całkowite bezpieczeństwo technologii gwarantuje dbałość o środowisko. Podczas tego procesu naturalne soki roślin są zastępowane przez roztwór stabilizacyjny. Po poddaniu stabilizacji wykorzystane w kompozycji gatunki nie tracą swojej świeżości przez wiele miesięcy. Ściany z kwiatów nie wymagają też żadnej dodatkowej pielęgnacji np. podlewania, przycinania, przesadzania.

Wykonujemy zielone ściany z mchu i porostów, które poddaliśmy stabilizacji.

Ponadto dla profesjonalistów oraz ludzi z pasją w sprzedaży mamy mchy, porosty (w tym atrakcyjny kolorystycznie chrobotek reniferowy) oraz rośliny stabilizowane, z których można tworzyć własne pionowe ogrody.


MECH PODUSZKOWY – nazywany również Mech głąbka, Pole moss lub Mech gąbczasty. 

 

zielona sciana, mech poduszkowy

Mech gąbczasty jest wyśmienitym elementem dekoracyjnym oraz idealnym materiałem do wykonywania zielonych obrazów i aranżacji 3D. Plastyczność i wyjątkowość materiału sprawia, że ściany z mchu tego gatunku mogą przypominać piękne obrazy.

Grubość mchu poduszkowego waha się od ok 5 cm do ok 10 cm.

Ciężar 1 mmchu gąbczastego bez ramki to ok 8 kg.


 

MECH PŁASKI – nazywany również flat moss lub mech leśny.

zielona sciana z mchu

Spokojny, a jednocześnie elegancki mech płaski stabilizowany oferuje całkowicie nowe spojrzenie na aranżacje przestrzeni. Stworzony przez samą Naturę, zamknięty w czasie, niezmiennie cieszy i budzi podziw oraz wprowadza do wnętrza powiew natury.

Grubość mchu płaskiego to ok 4-5 cm .

Ciężar 1 mmchu leśnego bez ramki to ok 8 kg.

Doskonale sprawdza się jako tło wielu kompozycji. Jest idealny do tworzenia firmowych logotypów. Ponadto, powstają z niego piękne ogrody wertykalne, żywe ściany, zielone obrazy i rozmaite formy graficzne. Mech płaski może też być elementem dodatkowym, który uzupełnia ściany z kwiatów. Często jest wykorzystywany jako produkt promocyjny. Piękna zielona reklama jest symbolem dbałości o ekologię i środowisko.

 

Szczególnie imponująco wygląda w połączeniu z mchem gąbczastym.

Równie pięknie prezentuje się gdy wymieszamy go z mchem poduszkowym i zastosujemy rośliny stabilizowane.

 


 

CHROBOTEK RENIFEROWY – nazywany również chrobotek dekoracyjny

 

 

 

Chrobotek reniferowy jest porostem pochodzącym z czystych i dziewiczych lasów Europy Północnej. W naturze występuje w kolorze jasnym. Dzięki zabarwianiu podczas procesu stabilizacji w sprzedaży występuje w ponad 30 kolorach. Kształtem oraz aromatem przypomina przytulną ściółkę leśną. Specyficzna budowa czyni go niepowtarzalnym i uniwersalnym elementem dekoracyjnym. Chrobotek reniferowy doskonale nadaje się na ściany z mchu, jest bowiem (przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności) wytrzymały oraz plastyczny. Wspaniale prezentuje się na dużych oraz małych powierzchniach, tworząc zielone ściany, a także obrazy wertykalne.

Grubość chrobotka reniferowego to ok 5-6 cm .

Ciężar 1 m chrobotka reniferowego bez ramki to ok 8 kg.


 

LOGOTYPY, MAPY, NAPISY, MEBLE

Mchy i porosty stabilizowane doskonale sprawdzają się do wykonywania aranżacji takich jak logo z mchu, napis z mchu lub mapa z mchu.

mapa z mchu


 

PIELĘGNACJA

 

Zielona ściana z mchu lub porostów nie wymaga wody.

Rośliny stabilizowane nie potrzebują podlewania i tworzenia systemów nawadniających. Są całkowicie „bezobsługowe”, a przy tym nie tracą swojej naturalnej soczystości. Należy pamiętać, aby chronić je przed nadmiernym kontaktem z wodą i nie spryskiwać powierzchni żadnymi aerozolami. Może to spowodować odbarwienia.

Ściany z roślin stabilizowanych nie potrzebują światła.

Rośliny stabilizowane nie preferują zbyt długiego i intensywnego nasłonecznienia. Promienie słońca mogą spowodować matowienie lub blaknięcie. Proces stabilizacji sprawia, że oferowane przez nas rośliny, mchy i porosty, to materiały bardzo trwałe. Ściany z roślin są też przyjazne osobom, które cierpią na alergie. Nie wymagają podlewania, dodatkowego naświetlania i konserwacji. Są to w 100% produkty ekologiczne.

 

Wymagania

  • Wilgotność na poziomie 40% – utrzymanie mchu w najlepszej kondycji;
  • Nie wymaga: nawadniania, nawożenia, pielęgnacji, przycinania;
  • Może znajdować się w pomieszczeniach bez dostępu do naturalnego światła;
  • Zmiany w wilgotności powietrza w pomieszczeniu: nadmiar – mech może spęcznieć, niedobór – mech ulega przesuszeniu.

 

Gdy w pomieszczeniu jest zbyt niska wilgotność powietrza należy zainstalować nawilżacz powietrza.