Twój Świat Logo

Florafelt Vrtical Garden Planters zawierają materiał do owijania korzeni roślin, który daje możliwość szybkiego i czystego zasadzenia i przearanżowania ogrodu wertykalnego.

Florafelt jak obsadzić zuieloną ścianę roślinamiPlantsOnWalls_Roots

Gatunki wykorzystywane do zapełniania zielonych ścian to rośliny,  które często możemy spotkać zarówno w naturze jak i w naszych domach. Ze względu na warunki uprawy oraz dekoracyjność do aranżacji naszego ogrodu wertykalnego możemy wykorzystać np. poniższe gatunki.

Czy wiecie Państwo ile czasu przeciętny człowiek spędza w pomieszczeniach? O wiele więcej niż można przypuszczać.

Około 90 procent czasu spędzamy w budynkach, zatem powietrze, które się w nich znajduje ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zła jakość powietrza w pomieszczeniach wiąże się z chorobami płuc takimi jak astma czy alergie, przewlekła obturacyjna choroba płuc i rak płuc. Ma ona także wpływ na inne części ciała.

Jeden metr kwadratowy ogrodu wertykalnego to ok. 20-25 szt. roślin które zbawiennie wpływają na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Wyobraźmy sobie ile miejsca w domu, biurze potrzeba do ustawienia takiej liczby kwiatów, ile pracy potrzeba aby je podlać …

Ogrody wertykalne zbawiennie oddziaływują na nasze zdrowie, oszczędzają miejsce oraz nie wymagają dużego nakładu pracy w stosunku do masy roślinnej jaka  otrzymujemy.

Rośliny do ogrodów wertykalnych

Przykładowe rośliny stosowane do ogrodów wertykalnych to np: Aeschynanthus Lobbianus, Aglaonema Maria, Alocasia Poly, Anthurium, Asplenium nidus, Calathea Rufibarba, Calathea rufibarba humielin, Chlorophytum , Davallia fejeensis , Epipremnum aureum, Ficus Elastica decora, Maranta leuconeura , Neoregelia Bromeliaceae, Peperomia, Rumohra Adiantiformis, Schefflera Arboricola, Spathiphyllum, Syngonium podophyllum.


Na blogu Zielone Ściany – Blog o ogrodach wertykalnych możecie Państwo zobaczyć jak powyższe rośliny prezentują się na zrealizowanych przez nas zielonych ścianach.