Porady

Czy w kieszeniach muszę zmienić glebę?

Nie zalecamy zmiany gleby. System z czasem działa jak system hydroponiczny. Jeśli jednak używasz nawozów organicznych, możesz utrzymać aktywną biologię gleby.

Jaki jest najlepszy sposób obsadzenia ogrodu wertykalnego?

Do obsadzania ogrodu wertykalnego można używać roślin z doniczek o różnych wielkościach. W przypadku większych roślin należy usunąć więcej ziemi.

Najlepiej jednak używać roślin z doniczek o średnicy 12 cm. Rosną one szybko. Ponadto  mniejsze materiały roślinne lepiej się przystosowują.

Przygotuj rośliny jak na naszym filmie i posadź je do ogrodu wertykalnego.

Jak mogę nawozić ogród wertykalny?

Ręczne dozowanie nawozu rozpuszczonego w wodzie za pomocą opryskiwacza to świetny sposób na nawożenie. Możesz również użyć tabletek lub pałeczek, które rozpuszczają się powoli. Najlepiej zainstalować je w górne części ogrodu (tylko górne kieszenie) tuż pod emiterami.

Najlepszym sposobem do dozowania nawozów jest wykorzystanie do tego celu dozownika do nawozów, który razem z wodą dostarczy nawozy bezpośrednio do rośliny.

Jaki jest najlepszy rodzaj nawozu?

Nawozy organiczne utrzymują mikrobiologię przy życiu i zapobiegają gromadzeniu się chemicznych soli nawozowych, które są szkodliwe dla roślin. Rekomendujemy nawozy o wysokiej zawartości NPK.