Instrukcje i przydatne informacje

Jak zaplanować ogród wertykalny?

Próba zaplanowania zielonej ściany samemu od zera może powodować ból głowy. Mamy na to rozwiązanie. W kilku krokach dowiesz się jak stworzyć własny ogród wertykalny.

Jak ogród wertykalny zmienia się w czasie

Jak ogród wertykalny zmienia się w czasie?

Żywe rośliny w ogrodzie wertykalnym rozwijają się, tworząc gęstą zieleń na ścianie. Zobacz jak zielona ściana stale się zmienia.

Ogród wertykalny z ramami czy bez ram

Istnieje możliwość wykonania dwóch rodzajów ogrodu wertykalnego. To zielone ściany z ramami i bez ram. Dowiedz się i zobacz jakie są różnice między nimi.

Oświetlenie

Doświetlanie ogrodu wertykalnego jest bardzo istotne. Tutaj znajdziesz informacje o tym, jaka barwa oraz ilość światła jest odpowiednia dla roślin.

Nawadnianie ogrodu wertykalnego

Nawadnianie zielonej ściany to klucz do utrzymania pięknych i zdrowych roślin. Tutaj dowiesz się więcej o sposobach nawadniania i czynnikach wpływających na ilość potrzebnej roślinom wody.

Przekroje ogrodów wertykalnych

Przy budowie ogrodu wertykalnego warto znać jego każdy szczegół. Tutaj znajdą Państwo przekroje ogrodów wertykalnych z otwartym obiegiem wody – podłączeniem do kanalizacji.

Specyfikacja techniczna paneli

Przy budowie ogrodu wertykalnego, warto znać wszystkie szczegóły dotyczące paneli montowanych na ścianie. Tutaj znajduje się cała specyfikacja techniczna paneli do zielonej ściany.

Możliwe problemy

Montaż zielonej ściany może budzić wątpliwości oraz czasem powodować pomniejsze problemy. Tutaj dowiesz się jak rozwiązać najczęstsze problemy pojawiające się wraz z budową ogrodu wertykalnego.

Pytania i odpowiedzi

Przy budowie własnego ogrodu wertykalnego pojawiają się pytania. Stworzyliśmy bazę pytań i odpowiedzi na temat zielonych ścian. Znajdziesz ją tutaj.

Porady

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej między innymi na temat nawożenia ogrodu wertykalnego oraz stosowanej w nim gleby, Przeczytaj porady do montażu zielonych ścian.

Aby dowiedzieć się więcej na temat budowy ogrodu wertykalnego i uniknąć najczęstszych błędów przy powstawaniu zielonych ścian, stworzyliśmy artykuł na naszym Blogu Ogrody Wertykalne. Dodatkowo, istnieją krótkie filmy instruktażowe na temat montażu ogrodów na naszym kanale YouTube Ogrody Wertykalne. Zachęcamy do przeczytania. Jeśli zaś po przeczytaniu instrukcji mają Państwo pytania, prosimy o wiadomość E-mail.