Mech stabilizowany

Zapraszamy do zapoznania się z rodzajami mchu stabilizowanego. Pozwala on na tworzenie pięknych, indywidualnych i dostosowanych wymiarowo kompozycji. Wykorzystuje się go do tworzenia zielonych obrazów, napisów i innych. Można go użyć w różnych wnętrzach: w salonie, sypialni, kuchni, czy nawet łazience. Dobrze wyglądają również loga z mchów. Dowiesz się więcej u mchu poniżej. Jeśli interesuje Cię aranżacja z mchu, skontaktuj się z nami. Oferujemy również bezpłatną wycenę ściany.

Mech poduszkowy

Mech gąbka w rzeczywistości to bielistka siwa porastająca nasze polskie lasy.

Po stabilizacji jest wyśmienitym elementem dekoracyjnym oraz idealnym materiałem do wykonywania zielonych obrazów i aranżacji 3D. Plastyczność i wyjątkowość materiału sprawia, że ściany z mchu tego gatunku mogą przypominać piękne naturalne obrazy.

 • Grubość mchu poduszkowego waha się od ok 5 cm do ok 10 cm.
 • Ciężar 1 mmchu gąbczastego bez ramki to ok 8 kg.

 

Mchy stabilizowane nie wymagają podlewania!!!

Mech płaski

Spokojny, a jednocześnie elegancki mech płaski stabilizowany oferuje całkowicie nowe spojrzenie na aranżacje przestrzeni. Stworzony przez samą naturę, zamknięty w czasie, niezmiennie cieszy i budzi podziw oraz wprowadza do wnętrza powiew natury.

 • Grubość mchu płaskiego to ok 4-5 cm .
 • Ciężar 1 mmchu leśnego bez ramki to ok 8 kg.

Doskonale sprawdza się jako tło wielu kompozycji. Jest idealny do tworzenia firmowych logotypów. Ponadto, powstają z niego piękne ogrody wertykalne, zielone obrazy i rozmaite formy graficzne. Mech płaski może też być elementem dodatkowym, który uzupełnia ściany z kwiatów. Piękna zielona reklama jest symbolem dbałości o ekologię i środowisko.

Nie wymaga podlewania!!!

Chrobotek reniferowy

Chrobotek reniferowy jest porostem pochodzącym głównie z czystych i dziewiczych lasów Europy Północnej. W naturze występuje w kolorze jasnym. Dzięki zabarwianiu podczas procesu stabilizacji w sprzedaży występuje w ponad 30 kolorach. Wspaniale prezentuje się na dużych oraz małych powierzchniach, tworząc zielone ściany, a także obrazy wertykalne.

 • Grubość chrobotka reniferowego to ok 5-6 cm .
 • Ciężar 1 m chrobotka reniferowego bez ramki to ok 8 kg.

Nie wymaga podlewania!!!

Mech mieszany

Miech mieszany to najczęściej mech płaski z domieszką mchu poduszkowego. Na życzenie klienta proporcje ball moss oraz mchu leśnego mogą być różne.

Mech mieszany wspaniale prezentuje się z roślinami stabilizowanymi. 

 • Grubość mchu płaskiego to ok 5-10 cm .
 • Ciężar 1 mmchu leśnego bez ramki to ok 8 kg.

Nie wymaga podlewania!!!

Ściany z roślin stabilizowanych

Rośliny stabilizowane znajdują zastosowanie w ozdabianiu ścian oraz w tworzeniu dekoracyjnych ogrodów wertykalnych z mchów. Stanowią one doskonałą alternatywę dla sztucznych roślin!

Niezwykłą wartością roślin stabilizowanych jest ich niezakłócony urok natury, który znacząco przewyższa estetykę roślin sztucznych. Rośliny te nie wymagają podlewania ani przesadzania, co stanowi ich wielką zaletę. Niemniej jednak, niezbędne jest utrzymanie wilgotności powietrza na poziomie 45-55% oraz ochrona ich przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Logotypy, mapy, napisy, meble łączone z mchem stabilizowanym

Mchy i porosty stabilizowane doskonale sprawdzają się do wykonywania aranżacji takich jak logo z mchunapis z mchu lub mapa z mchu. Mogą być również wykorzystywane do ozdoby mebli.

Pielęgnacja

 

Zielona ściana z mchu lub porostów nie wymaga wody. Rośliny stabilizowane nie potrzebują podlewania i tworzenia systemów nawadniających. Są całkowicie „bezobsługowe”, a przy tym nie tracą swojej naturalnej soczystości.

Należy pamiętać, że nie są to rośliny żywe. Zostały wysuszone, poddane procesowi stabilizacji i pomalowane. Należy chronić je przed kontaktem z wodą i nie spryskiwać powierzchni żadnymi aerozolami. Może to spowodować odbarwienia.

Ściany z roślin stabilizowanych nie potrzebują światła. Nie preferują zbyt długiego i intensywnego nasłonecznienia. Może to spowodować wyparowywanie stabilizatorów. Promienie słońca mogą również spowodować matowienie lub blaknięcie. Proces stabilizacji sprawia, że oferowane przez nas rośliny, mchy i porosty, to materiały bardzo trwałe. Ściany z roślin są też przyjazne osobom, które cierpią na alergie. Nie wymagają podlewania, dodatkowego naświetlania i konserwacji. 

Wymagania

 • Wilgotność na poziomie 45-55% – utrzymanie mchu w najlepszej kondycji;
 • Nie wymaga: nawadniania, nawożenia, pielęgnacji, przycinania;
 • Może znajdować się w pomieszczeniach bez dostępu do naturalnego światła;
 • Zmiany w wilgotności powietrza w pomieszczeniu: nadmiar – mech może spęcznieć lub tracić farbę, niedobór – mech ulega przesuszeniu i potrafi się kruszyć.

Gdy w pomieszczeniu jest zbyt niska wilgotność powietrza należy zainstalować nawilżacz powietrza.

Więcej ciekawych informacji na temat mchów jako aranżacji we wnętrzach, znajduje się na naszym blogu.

Zapraszamy do obejrzenia większej ilości aranżacji z mchu w naszej galerii zielonych ścian oraz na portalach społecznościowych Pinterest – Ogrody wertykalne oraz Instagram – Ogrody Wertykalne. Przygotowanie aranżacji z mchów przedstawiamy również w krótkich filmach na kanale YouTube Ogrody Wertykalne.