Mech od lat cieszy się popularnością w aranżacjach ogrodowych i dekoracyjnych na całym świecie. Można powiedzieć, że to Japończycy jako pierwsi docenili jego wartość i zaczęli zapraszać do swoich ogrodów. Mimo iż popularność ta stopniowo rozprzestrzeniała się na inne kraje, to niezmiennie w kulturze japońskiej mech ma ważne znaczenie: jest uważany za symbol spokoju i harmonii z naturą.

 

Wykorzystanie mchu w aranżacjach ogrodowych w stylu japońskim niesie ze sobą ogromną wartość estetyczną. Naturalny wygląd i zielony kolor doskonale wpisują się w harmonię działając wyciszająco na obserwatora. By sprostać oczekiwaniom klientów w naszej ofercie sprzedażowej posiadamy mchy stabilizowane. Spełniają swoje zadanie równie skutecznie, co żywe mchy. Kojarzone są z harmonią, wyciszeniem, darami natury… Czysta ekologia w nowoczesnej aranżacji.

 

Zalety mchów stabilizowanych

Jedną z największych zalet mchów stabilizowanych jest to, że nie wymagają one pielęgnacji. W przeciwieństwie do żywych, które potrzebują odpowiedniej ilości wilgoci, światła i odpowiedniej temperatury. Mchy stabilizowane są już przetworzone i jedyne, czego potrzebują, to „świętego spokoju”. Są one wykorzystywane do tworzenia fascynujących i oryginalnych kompozycji, co daje możliwość wyrażenia indywidualnego stylu. Taki ogród można stworzyć w każdej przestrzeni, niezależnie od jej wielkości – nawet w słoiku czy donicy.

 

Mech misce

Mech jako element dekoracyjny w realizacjach minimalistycznych

Mech w aranżacji biurowej

Mech stabilizowany w niewielkiej aranżacji biurowej

Mech poduszkowy w łazience

Mech poduszkowy dodający uroku niewielkiej łazience

 

Współczesne suche ogrody

Suchy ogród to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią minimalistyczne podejście do aranżacji przestrzeni. Projektanci często wykorzystują te inspiracje w projektach miejsc publicznych, takich jak: galerie sztuki, centra handlowe, hotele, restauracje, filharmonie, centra kultury itp. Poniżej jedna z naszych aranżacji:

 

 

Mchy stabilizowane to uniwersalne rozwiązanie

Wykorzystanie mchów stabilizowanych znajduje zastosowanie nie tylko w aranżacjach ogrodowych w stylu japońskim, ale przede wszystkim w stylu nowoczesnym. Spełniają swoje zadanie zarówno pod względem walorów estetycznych, jak i praktycznych. Tak samo, jak żywe mchy kojarzone są z harmonią, działają wyciszająco na obserwatora, nawiązują do wieloletniej tradycji życia w zgodzie z naturą – podstawowej zasady ekologii. Mogą być wykorzystywane w różnorodny sposób: od pojedynczych elementów dekoracyjnych po pełne kompozycje ogrodowe. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Zachęcamy do skorzystania z naszych inspiracji na wykorzystanie mchów w aranżacjach ogrodowych, które znajdziecie w artykule: Ogród minimalistyczny – naturalnie i bez pielęgnacji oraz na naszej stronie internetowej i social mediach. A może chciecie połączyć mchy z roślinami? Twój pomysł jest dla nas wyzwaniem – skontaktuj się z nami, a wycenimy go zupełnie niezobowiązująco. Jeśli natomiast chciałbyś wykonać go w pełni samodzielnie i szukasz najwyższej jakości materiałów, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.