Małe wnętrza to nie lada wyzwanie dla projektantów i ich właścicieli, którym zależy nie tylko na tym, by cechowały je funkcjonalne rozwiązania, ale i niebanalna, nowoczesna aranżacja. Najnowsze trendy to mech i rośliny stabilizowane. Wyróżnia je zarówno oryginalny wygląd, jak i wyjątkowy, naturalny klimat. W tym artykule przedstawimy szeroki wachlarz możliwości wykorzystania roślin i mchów stabilizowanych.

 

Co to są rośliny i mchy stabilizowane?

To naturalne ozdoby z roślin lub mchów, które przechodzą specjalny proces utrwalania. Zachowują dzięki temu swój naturalny wygląd, kolor i kształt przez bardzo długi czas. Nie wymagają w tym czasie podlewania czy innych form pielęgnacji. Po prostu soki roślinne są zastępowane specjalnym płynem, który utrwala rośliny i mchy. Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się wpis, w którym przybliżyliśmy Zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych. Niniejszym wpisem chcemy udowodnić, że wykorzystanie roślin i mchów stabilizowanych jest ograniczone wyłącznie ludzką wyobraźnią.

 

Idealne rozwiązanie dla zabieganych

Wśród podstawowych zalet zielonych aranżacji z roślin i mchów stabilizowanych wyróżniamy:

  • Estetyczne dekoracje – unikalny i oryginalny design wprowadza do wnętrz naturalne piękno i harmonię nawet w pomieszczeniach bez światła,
  • Rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla środowiska,
  • Łatwa w pielęgnacji – nie wymagają podlewania ani nawożenia,
  • Oszczędność czasu i pieniędzy dla właściciela – realizacja służy pięknem i estetyką wiele lat,
  • Przyjazne dla alergików,
  • Inspiracja dla projektantów i właścicieli nieruchomości na oryginalne projekty miejsc reprezentacyjnych i nowoczesnych.

 

W naszym sklepie internetowym oferujemy różnorodne gatunki mchów stabilizowanych. Jeśli interesuje Cię nietypowe rozwiązanie – oferujemy również indywidualne projekty. Wykonujemy je specjalnie na zamówienie naszych klientów. Do najczęściej wybieranych realizacji należą nie tylko zielone ściany. Coraz większą popularność zyskują obrazy z roślin i mchów stabilizowanych. Operujemy nie tylko najlepszej jakości materiałem zielonym, ale i z precyzją dbamy o szczegóły estetyczne i wizualne. Zadziwiające są również realizacje dla firm, którym zależy na nowoczesnym wizerunku. Wyróżnienie logotypu firmy w recepcji na zielonym, roślinnym tle lub wręcz wykonanie logo z mchu wyróżnia wartości firmy takie jak ekologia czy zrównoważona architektura. Wśród innych rozwiązań pojawiają się nawet zielone meble.

Pielęgnacja dekoracji z mchów i roślin stabilizowanych

Należy pamiętać, że nie są to rośliny żywe. Zostały wysuszone, poddane procesowi stabilizacji i pomalowane. Przede wszystkim należy chronić je przed kontaktem z wodą. W żadnym wypadku nie wolno spryskiwać ich powierzchni żadnymi aerozolami – może to spowodować odbarwienia. Mchy potrzebują odpowiedniej wilgotności powietrza – dlatego jeśli powietrze jest suche – należy zastosować nawilżacze powietrza. Nie wolno zapominać, że rośliny i mchy stabilizowane są bardzo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne – ich uszkodzone części już nie odrosną. Potrzebny jest wówczas profesjonalny serwis mchu. Podobnie, jeśli mech stracił swój kolor jesteśmy w stanie przywrócić mu dawną świeżość.

Podsumowując, wystarczy zapewnić naszej dekoracji odpowiednie warunki, a nie będzie ona wymagała żadnej pielęgnacji przez naprawdę długi czas.

 

Ogród bez pielęgnacji w twoim domu

Wykorzystanie roślin i mchów stabilizowanych to rozwiązanie, które znacznie wzbogaci Twoje wnętrze. Nie tylko dodadzą one niepowtarzalnego charakteru, ale i bez wątpienia przyciągną uwagę Twoich klientów i gości. Warto więc rozważyć ich zastosowanie w dekoracjach wnętrz, ogrodach, florystyce, projektowaniu krajobrazu, instalacjach artystycznych… Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Jeśli potrzebujesz porady lub wsparcia w realizacji swojego projektu – zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z szeroką ofertą na naszej stronie. Twój projekt jest dla nas wyzwaniem!