Filmy o ogrodach wertykalnych

Przedstawiamy realizacje wideo o zielonych ścianach. Ogród wertykalny to poważna inwestycja. Ważne więc, aby obejrzeć jak najwięcej filmów o tej tematyce. Zapoznanie się z treściami pozwoli na montaż ogrodu wertykalnego bez większych problemów. Dowiedz się jak skonstruować ogród wertykalny zewnętrzny lub wewnętrzną zieloną ścianę. Naucz się przeprowadzać serwis ogrodu wertykalnego. Dowiedz się jak oświetlać ogród wertykalny oraz w jaki sposób regulować nawadnianie roślin na zielonej ścianie. Wszystko to znajdziesz poniżej.

Film o panelu Vertical Planter PlantaUp

Co to jest panel Vertical Planter PlantaUp?

Wideo to prezentacja panelu do ogrodu wertykalnego. Dowiesz się z niego czym są panele na żywą ścianę oraz jak skutecznie montować zieloną ścianę w systemie PlantaUp. Wykorzystanie tego produktu umożliwia automatyczne nawadnianie oraz długie życie roślin w ogrodzie. Filcowy materiał charakteryzuje się właściwościami, które umożliwiają roślinom swobodne samopoczucie na zielonej ścianie. Dodatkowo jest trwały i nie stwarza zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt. Dzięki temu można z powodzeniem instalować ogród wertykalny dostosowany do wymagań i warunków otoczenia.

Filmy o mobilnych ogrodach wertykalnych

Mobilny ogród wertykalny S – 155 cm wysokości x 30 cm szerokości oraz 25 cm głębokości.

Film przedstawiający mobilny ogród wertykalny S. Wymiary produktu to 155 cm wysokości x 30 cm szerokości oraz 25 cm głębokości. To przenośna zielona ściana, która pomieści 8 roślin. Moduł jest lekki i wytrzymały. Ze względu na niską wagę i odpowiednio zaprojektowany kształt, można go również powiesić na ścianie. W ogrodzie można sadzić zarówno typowe dla zielonych ścian rośliny, jak i również zioła. Istnieje więc wiele potencjalnych możliwości na wykorzystanie żywej ściany. Ogród wykonano z paneli Vertical Planter PlantaUp. Można go podlewać ręcznie lub automatycznie. Dowiedz się więcej o konstrukcji mobilnego modułu w rozmiarze S.

Mobilny ogród wertykalny M – 100 cm wysokości x 80 cm szerokości oraz 25 cm głębokości.

Wideo prezentujące mobilny ogród wertykalny M. Wymiary tej zielonej ściany to 100 cm wysokości x 80 cm szerokości oraz 25 cm głębokości. Można ją dowolnie przestawiać lub powiesić na ścianie. W przenośnym module można posadzić aż 16 roślin – standardowych takich jak Epipremnum, Maranta, czy Monstera albo zioła. Nawadnianie roślin w ogrodzie odbywa się w obiegu zamkniętym. Woda krąży między zbiornikiem, a panelami Vertical Planter PlantaUp pełnymi zieleni. Rośliny można podlewać ręcznie albo automatycznie. Aby mobilna zielona ściana działała, potrzeba tylko podłączenia go do gniazda 230V,  jeśli używa się pompy.

Mobilny ogród wertykalny L – 155 cm wysokości x 80cm szerokości oraz 25 cm głębokości.

Film przedstawiający mobilny ogród wertykalny L. Ta zielona ściana charakteryzuje się następującymi wymiarami:  155 cm wysokości x 80cm szerokości oraz 25 cm głębokości. Konstrukcja pomieści 32 żywe rośliny zawinięte w owijki i posadzone na panelach Vertical Planter PlantaUp. Mimo swoich rozmiarów ogród jest lekki i wytrzymały. Można go swobodnie przestawiać lub powiesić, dowolnie aranżując przestrzeń. Zbiornik na wodę umożliwia podlewanie roślin w obiegu zamkniętym. To znaczy, że woda przemieszcza się tylko w obrębie ogrodu. Nie potrzebne są żadne przyłącza. To dlatego posiadanie i przemieszczanie tej zielonej ściany jest bardzo wygodne.

Filmy o sadzeniu roślin w ogrodzie wertykalnym

Jakie są najlepsze rośliny do ogrodu wertykalnego?

Dowiedz się, jakie rośliny stosować na zielonej ścianie. Fundacja Zielona Infrastruktura przedstawia zestaw 7 roślin do ogrodu wertykalnego. Tymi gatunkami zieleni stosowanymi na żywych ścianach są: maranta, skrzydłokwiat, zielistka, sansewieria gwinejska, epipremnum, monstera dziurawa oraz monstera monkey mask. Każda z tych roślin oprócz przyciągającego wyglądu, posiada właściwości dobre dla otoczenia. Obejrzyj film i stwórz własną kompozycję roślin do ogrodu wertykalnego.

Jak obsadzić zieloną ścianę roślinami?

Filmy prezentujące przygotowanieposadzenie roślin w ogrodzie wertykalnym. Dowiedz się, jakie stosuje się rośliny do ogrodu wertykalnego. Ich dobór jest bardzo istotny. Charakteryzują się różnymi właściwościami i wymaganiami. Obejrzyj wideo z sadzenia roślin na zielonej ścianie. Dowiedz się jak zawinąć roślinę w owijkę i poprawnie umieścić ją w kieszeni panelu Vertical Planter PlantaUp. Film o sadzeniu roślin w ogrodzie wertykalnym to uniwersalna instrukcja.

Jak wymienić roślinę w ogrodzie wertykalnym?

Dowiedz się jak prosta jest wymiana rośliny na zielonej ścianie. Rośliny w ogrodzie wertykalnym rosną w owijkach, sadzone na panelach Vertical Planter PlantaUp. Owijki utrzymują system korzeniowy rośliny w bezpiecznym środowisku, umożliwiając ich rozwój. Gdy roślina obumrze, bądź zdecydujemy się zmienić kompozycję zielonej ściany, wystarczy wymienić roślinę z owijki na drugą. Owijki można wykorzystywać wielokrotnie. Kilka prostych kroków przedstawionych w filmie pozwoli w łatwy sposób samemu dokonać wymiany rośliny.

Filmy o serwisie ogrodu wertykalnego

Jak przeprowadzić czyszczenie ogrodu wertykalnego?

Film o czyszczeniu ogrodu wertykalnego. To między innymi usuwanie obumarłych części roślin, czy wycinanie żółtych oraz zwiędłych liści. To czynność jest podstawą serwisu ogrodu wertykalnego. Należy pamiętać o tym, aby regularnie przeprowadzać przycianie zielonej ściany.

Jak wymienić kroplowniki w ogrodzie wertykalnym?

Wideo przedstawia proces wymiany kroplowników w ogrodzie wertykalnym. Jest to czynność okresowa. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie nawadnianie zielonej ściany. Poprawne działanie kroplowników jest kluczowe, aby zapewnić poprawne podlewanie roślin w ogrodzie wertykalnym. Wymiana kroplowników jest prostą czynnością, można ją wykonać samemu.

Jak przycinać rośliny na zielonej ścianie?

Film pokazuje, w jaki sposób przeprowadzić przycinanie roślin na zielonej ścianie. Ta czynność ma miejsce między innymi dlatego, by ogród wertykalny rozprzestrzeniał się w sposób kontrolowany oraz aby rośliny nie przysłaniały się wzajemnie. Dokładna pielęgnacja roślin w ogrodzie wertykalnym powinna być regularna i odbywać się co najmniej raz w miesiącu.

Jak układać filc na łączeniu paneli Vertical Planter PlantaUp?

Wideo to krótka instrukcja na temat układania materiału na łączeniu paneli Vertical Planter PlantaUp. To czynność, którą trzeba przeprowadzić, aby woda nie wylewała się w ogrodu wertykalnego. Zawijanie filcu na zielonej ścianie zdarza się bardzo rzadko. Trzeba jednak pilnować jego poprawnego ułożenia, a przestrzeń wokół ogrodu wertykalnego pozostanie czysta i funkcjonalna.

Jak pielęgnować ogród wertykalny?

Film przedstawia kluczowe czynności, które należy wykonać podczas regularnego serwisu ogrodu wertykalnego. To między innymi czyszczenie filcu, rynny, czy odżywianie zielonej ściany. Dowiedz się jak pielęgnować rośliny na ścianie na stronie serwis ogrodu wertykalnego. Opisuje ona wszystkie kluczowe czynności, które zappewnią utrzymanie zielonej ściany w dobrej kondycji.

Jak ustawić sterownik w ogrodzie wertykalnym z otwartym obiegiem wody?

Dowiedz się jak ustawić sterownik do ogrodu wertykalnego, pozwalający na automatyczne nawadnianie roślin w obiegu otwartym. Ustawianie urządzenia jest prostą czynnością, która przy pomocy instrukcji w postaci tego filmu zajmie kilka minut. Do zaprogramowania sterownika wykorzystywane jest pokrętło i przyciski. Po podłączeniu urządzenia do prądu można skrupulatnie ustawiać czas nawadniania roślin na zielonej ścianie.

Jak ustawić sterownik w ogrodzie wertykalnym ze zbiornikiem do nawadniania?

Wideo na temat ustawiania sterownika na zielonej ścianie podlewanej w obiegu zamkniętym. Innymi słowy jest to ogród wertykalny, który posiada zbiornik na wodę. Sterownik umożliwi dostosowanie czasu oraz długości nawadniania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na dowolne manipulowanie ustawieniami podlewania roślin na żywej ścianie.

Jak zainstalować pompę w ogrodzie wertykalnym?

Instalacja pompy ciśnieniowej w ogrodzie wertykalnym. Pompa pozwala na automatyczne podlewanie roślin na żywej ścianie ze zbiornikiem. Dzięki niej woda przedostaje się do górnego rzędu kieszeni w najwyższych panelach PlantaUp na zielonej ścianie. Następnie wydostaje się z kroplowników, nawadniając rośliny. Instalacja pompy jest prosta. Polega na podłączeniu produktu do zasilacza i wpięciu do prądu. Równie łatwa jest wymiana pompy. Z powodzeniem wykonać wszystkie czynności samodzielnie.

Jak serwisować mobilne ogrody wertykalne?

Filmy przedstawiające czynności serwisowe, które należy wykonać posiadając mobilne ogrody wertykalne w trzech rozmiarach: S, M oraz L. Pielęgnacja roślin na zielonych ścianach jest prosta i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy czyścić rośliny z kurzu i przycinać przerośnięte pnącza oraz obumarłe liście. Zieleń trzeba także odpowiednio nawozić. Ważne, by oprócz roślin pamiętać o serwisie całej konstrukcji. Zbiornik wymaga okresowego uzupełniania i wymiany wody oraz czyszczenia. Podobnie jest z pompą, która może być używana do nawadniania zielonej ściany. Należy również pamiętać o czyszczeniu ram oraz paneli Vertical Planter PlantaUp, na których może pojawiać się osad z minerałów.

Filmy z montażu ogrodu wertykalnego

Montaż ogrodu wertykalnego z wykorzystaniem paneli Vertical Planter PlantaUp

Film instruktażowy, pokazujący w jaki sposób zamontować ogród wertykalny z użyciem paneli Vertical Planter PlantaUp. Na wideo został dokładnie przedstawiony montaż ogrodu do ściany oraz podłączenie przyłączy. Poprawne wykonanie tych czynności zapewni bezproblemowe działanie zielonej ściany, a rośliny będą się na niej rozwijać. 

Szybka instalacja ogrodu wertykalnego

Instrukcja obrazująca szybki montaż ogrodu wertykalnego. Przedstawia ona krok po kroku, co należy zrobić oraz jakich elementów użyć, by w szybkim tempie cieszyć się efektami zielonej ściany we wnętrzu. Można to zrobić samemu, wykorzystując gotowe zestawy do montażu ogrodu wertykalnegoProces montażu zielonej ściany jest prosty. Wystarczy wiedza zawarta w naszych instrukcjach oraz podstawowe narzędzia.

Montaż ogrodu wertykalnego z wykorzystaniem gotowego zestawu

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego, prezentującego instalację ogrodu wertykalnego, między innymi z elementów wchodzących w skład zestawu do konstruowania zielonej ściany z żywych roślin. Wideo dokładnie prezentuje proces wykonania ogrodu wertykalnego

Samodzielny montaż ogrodu wertykalnego z użyciem naszych gotowych zestawów

Skróconą instrukcja montażu małego wewnętrznego ogrodu wertykalnego. Film po krótce prezentuje każdą z czynności, które należy wykonać, aby zbudować własną zieloną ścianę. Jeśli interesuje Cię ta żywa ściana, zachęcamy do obejrzenia oferty na gotowy zestaw wewnętrznego ogrodu wertykalnego z trzech paneli ze zbiornikiem do zabudowy.

Wymiary ogrodu to 82 cm szerokości na 191 cm wysokości. Zbiornik ma wielkość 28 cm wysokości na 28 cm głębokości na 75 cm szerokości.

Skrócona instrukcja montażu dużej wewnętrznej zielonej ściany. Dowiedz się jak skonstrukować zieloną ścianę na 72 rośliny. Sprawdź gotowy zestaw wewnętrznego ogrodu wertykalnego z sześciu paneli ze zbiornikiem do zabudowy.

Wymiary ogrodu to 162 cm szerokości na 191 cm wysokości. Zbiornik ma wielkość 28 cm wysokości na 28 cm głębokości na 75 cm szerokości.

Pełna instrukcja montażu dużego wewnętrznego ogrodu wertykalnego przedstawionego powyżej.

Krótka instrukacja montażu małego zewnętrznego ogrodu wertykalnego na haczykach z 32 kieszeniami na rośliny. Wideo prezentuje czynności, które należy wykonać, aby zbudować ten ogród wertykalny. Jeśli interesuje Cię ta zielona ściana, obejrzyj gotowy zestaw zewnętrznego ogrodu wertykalnego z dwóch paneli na haczykach.

Wymiary ogrodu to 79 cm szerokości na 122 cm wysokości.

Krótki instruktaż przedstawiający montaż małego zewnętrznego ogrodu wertykalnego z 32 kieszeniami. Wideo prezentuje czynności, dzięki którym instaluje się zieloną ścianę. Sprawdź gotowy zestaw zewnętrznego ogrodu wertykalnego z dwóch paneli.

Wymiary ogrodu to 84 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Krótki film przedstawiający instalację dużego zewnętrznego ogrodu wertykalnego z 64 kieszeniami. Sprawdź, w jaki sposób zamontować tą zieloną ścianę. To pozwoli na stworzenie efektownej kompozycji roślin. Obejrzyj gotowy zestaw zewnętrznego ogrodu wertykalnego z czterech paneli.

Wymiary ogrodu to 164 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Skrócona instrukcja montażu dużego zewnętrznego ogrodu wertykalnego z 96 kieszeniami. Film prezentuje każdą z czynności niezbędnych do wykonania, tłumacząc jak stworzyć zieloną ścianę. Jeśli interesuje Cię ten ogród wertykalny, obejrzyj gotowy zestaw zewnętrznego ogrodu wertykalnego z sześciu paneli.

Wymiary ogrodu to 244 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Dłuższa, bardziej szczegółowa instrukcja przedstawiająca, jak został skonstruowany duży zewnętrzny ogród wertykalny.

Wywiady na temat ogrodów wertykalnych

Wywiad z twórcami zielonej ściany w Radomsku

Produkujemy panel Vertical Planter PlantaUp. Został on wykorzystany do montażu dużej zielonej ściany w Radomsku. Przedstawiamy wywiad z przedstawicielami firmy Fiba, która zbudowała ogród wertykalny z wykorzystaniem paneli Vertical Planter PlantaUp. Firma chwali sobie łatwy montaż zielonej ściany oraz lekkość wykonanej przez nas konstrukcji – paneli do ogrodów wertykalnych.

Wywiad z projektantką wnętrz po instalacji ogrodu wertykalnego

Wywiad z Panią Natalią Teixeira, która jest projektantką wnętrz. Umieszcza ona zielone ściany we wnętrzach swoich klientów. Zdecydowała się ona również zbudować ogród wertykalny we własnym domu. Zachęcamy do obejrzenia tej pięknej żywej ściany oraz wywiadu, który zawiera informacje na temat posiadania własnej zielonej ściany.

Wywiad z twórcami stojącego ogrodu wertykalnego w Kamionce

Przedstawiamy wywiad z budowy zielonej ściany przy Urzędzie Miejskim w Kamionce. Ogród wertykalny przy Urzędzie Miejskim okazał się świetnym sposobem zagospodarowania terenu. Ponadto zaangażował on miejscową młodzież, która aktywnie pomogła przy jego budowie.

Film o zielonej ścianie

Co to jest ogród wertykalny?

Film stworzony przez Fundację Zielona Infrastruktura, wyjaśniający czym jest ogród wertykalny. Dowiedz się co to zielona ściana oraz jakie są podstawowe typy ogrodów wertykalnych. Ściany z żywych roślin mogą być montowane w domu lub firmie. Równie dowolny jest wybór dotyczący tego, czy zielona ściana ma być we wnętrzu lub poza budynkiem. Ogród wertykalny to uniwersalna konstrukcja, którą można dostosować do własnych preferencji oraz możliwości. Rośliny na zielonej ścianie nawadniane są w obiegu otwartym lub zamkniętym. Odpowiednio pielęgnowana zieleń będzie żyła na ścianie przez wiele lat.