Przekroje zielonych ścian

Ogrody wertykalne wewnętrzne

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce

Taki typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zaczyna się od posadzki. W tym rozwiązaniu ustawiamy rynnę zbiorczą bezpośrednio na podłodze.

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce z frontem do zabudowy

Taki typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zaczyna się wyżej niż posadzka ale zamierzamy zabudować front ogrodu pod rynną zbiorczą.  W tym rozwiązaniu mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą. Jest to dobre rozwiązanie gdy nie mamy możliwości wykonania syfonu. Przy tym rozwiązaniu możemy schować syfon w zabudowie.

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w ścianie

 

Taki typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zaczyna się wyżej niż posadzka i nie chcemy go zabudowywać.  W tym rozwiązaniu mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą. 

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce

Taki typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zewnętrzny zaczyna się od posadzki. W tym rozwiązaniu ustawiamy rynnę zbiorczą bezpośrednio na posadzce.

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce z frontem do zabudowy

Taki typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zewnętrzny zaczyna się wyżej niż posadzka ale zamierzamy zabudować front ogrodu pod rynną zbiorczą.  W tym rozwiązaniu mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą. 

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w ścianie

Taki typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zewnętrzny zaczyna się wyżej niż posadzka i nie chcemy go zabudowywać.  W tym rozwiązaniu mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą.