Ogród wertykalny wewnętrzny budowany nad posadzką z frontem do zabudowy – kanalizacja

Kolejny z rodzajów ogrodów wertykalnych wewnętrznych, to żywa ściana budowana nad posadzką, która posiada front przeznaczony do zabudowy.  Co najlepsze, montaż tego typu ogrodu daje przywilej wykonania kanalizacji w dowolnym miejscu w przestrzeni pomiędzy dolną częścią zielonej ściany, a posadzką. Jest to możliwe dzięki temu, że front pomiędzy podłoga a ogrodem będzie zabudowany i zamaskuje rurę kanalizacyjną łącząca rynnę z odpływem.

Obraz po lewej stronie przedstawia poglądowy schemat tego, jak powinien zostać skonstruowany ogród wertykalny wewnętrzny z frontem do zabudowy, wraz z kanalizacją. Odpływ kanalizacyjny musi znajdować się na wysokości/poniżej najniższej części zielonej ściany – (rynna zbiorczą na wodę). Na schemacie kanalizacja znajduje się w podłodze, a wszelkie elementy z nią związane są niewidoczne – front jest zabudowany.

Podobnie jak u reszty wewnętrznych zielonych ścian, w większości przypadków rekomendowane jest użycie rury do kanalizacji o przekroju 50 fi.

Rura kanalizacyjna nie powinna wychodzić poza zabudowę ogrodu wertykalnego. Należy zaplanować na jaką głębokość docelowo wykonana będzie zabudowa i podczas wykonywania kanalizacji nie wychodzić poza ten obszar.

Umiejscowienie kanalizacji po szerokości zielonej ściany powinno być jak najbliżej środka planowanego ogrodu. Jeśli jednak nie jest to możliwe, można ją przesunąć dowolnie w lewą lub w prawą stronę. Jeśli zabudowa jest szersza niż ogród wertykalny to kanalizacja może wyjść poza obrys zielonej ściany.

Należy pamiętać o tym, że niezbędne jest zasyfonowanie odpływu.

Więcej realizacji znajduje się w naszej galerii zielonych ścian oraz na portalu Pinterest – ogrody wertykalne. Ponadto jeśli interesuje Państwa montaż takiego ogrodu wertykalnego, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego poniżej.

Aby stworzyć dla Państwa indywidualną wycenę, prosimy o podanie w wiadomości informacji o szerokości oraz wysokości planowanego ogrodu, a także miejsca realizacji (miejscowość).