Zielona ściana wykonana z kilku gatunków roślin została wkomponowana we wnękę pomieszczenia. To oszczędność miejsca, a jednocześnie niebanalny sposób na ożywienie wnętrza i wniesienie klimatu tropikalnej dżungli do czterech ścian.
Zdjęcie zostało wykonane bezpośrednio po zainstalowaniu zielonej ściany. Tym razem wykorzystaliśmy cztery gatunki roślin: Epipremnum, Zielistka, Skrzydłokwiat, Monstera oraz Nefrolepis.

zielona ściana we wnęce
Bazą projektu stał się gatunek o jednostajnych liściach – Scindapsus, który idealnie spisuje się w ogrodach wertykalnych, przez co bardzo często gości w naszych realizacjach. Zielistka oraz Nefrolepis, jako rośliny o ciekawej i wyrazistej fakturze oraz wzorze liści zostały wkomponowane w zielone tło stworzone przez Scindapsusa. Monstera, która podbija serca Klientów na całym świecie nie tylko w branży związanej z ogrodnictwem została zastosowana jako dopełnienie ogrodu, nadając projektowi wypukłości oraz nowoczesnego wyglądu. Wszystkie rośliny wzajemnie się przenikają, przez co wprowadzają klimat tropiku. Pamiętajmy, że efekt wraz ze wzrostem roślin, z roku na rok, będzie coraz bardziej ciekawy i inspirujący!

zielona sciana
Już miesiąc po wykonaniu ogrodu wertykalnego Inwestorzy cieszą się niesamowicie intensywną zielenią. Warto wspomnieć również nie tylko o walorach estetycznych. Rośliny filtrują również powietrze, oczyszczając je z zanieczyszczeń.
Co można zauważyć na fotografiach, efekt jest niesamowity, nadaje niebanalnego wyglądu oraz jest nowoczesnym i oryginalnym rozwiązaniem dla osób ceniących zieleń w pomieszczeniach. Plusem jest fakt, iż zieleń dzięki zainstalowanemu oświetleniu oraz nawodnieniu nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji ze strony Inwestorów.

zielona ściana