Chciałbym mieć w swoim domu ogród wertykalny. Od czego zacząć?

Po pierwsze, musimy zaplanować wymiar naszej zielonej ściany, czyli jej wysokość i szerokość. Panele Vertical Planter, z których wykonuje się ogrody wertykalne, można zamówić w dowolnym rozmiarze, więc nie ograniczają nas w planowaniu wielkości naszego ogrodu
Istotne w planowaniu jest również sprawdzenie, czy nasza ściana „utrzyma” ciężar produktu finalnego, czyli całego ogrodu z roślinami po ich podlaniu. Ciężar taki wynosi ok. 25kg/m2 .
Najlepszym rozwiązaniem jest ogród wertykalny z otwartym obiegiem wody, tzn., że zasilany jest woda  wodociągu, a jej nadmiar spływa do kanalizacji. Upewnij się, czy masz możliwość doprowadzenia i odprowadzenia wody.
Niezmierne ważne, jest także dodatkowe oświetlenie. Nawet, jeśli nasza zielona ściana jest zaplanowana w jasnym pomieszczeniu, z wielkim oknem, to sztuczne oświetlenie musi być zapewnione. Jeśli tego nie zrobimy, nasze rośliny nie przetrwają.
Na koniec, ale równie ważne, jest znalezienie miejsca na sterowanie, to tutaj znajdują się wszystkie elementy ogrodu, które zapewniają naszej zielonej ścianie dostęp do wody i światła.

 

Ogród wertykalny możemy wykonać sami, w zakładkach instrukcje znajdziemy potrzebne informacje jak to zrobić. Jeśli jednak, nie czujemy się na siłach, lub po prostu nie mamy czasu – zlećmy to fachowcom.