Co to właściwie jest mobilna zielona ściana? Wszystko po kolei. Mobilny ogród wertykalny można zamiennie nazwać „ekologicznym meblem”, który wstawiamy do naszego wnętrza, i który możemy ustawiać w różnych miejscach.

zielone sciany

Zasada działania mobilnego ogrodu wertykalnego jest bardzo prosta. Woda znajdująca się w zbiorniku poniżej roślin, za pomocą pompy, podawana jest na powierzchnię zielonej ściany. W górnej części ogrodu wertykalnego są kroplowniki, które dozują odpowiednią ilość wody, aby nasze rośliny zachwycały nas swoim pięknem. Po przesiąknięciu przez zieloną ścianę, nadmiar wody wraca do zbiornika. Do zainstalowania mobilnego ogrodu wertykalnego potrzebny jest jedynie dostęp do prądu, w celu podłączenia pompy. Aby rośliny na naszej zielonej ścianie prawidłowo się rozwijały, musimy pamiętać o ich dodatkowym doświetleniu. To bardzo istotny warunek, który musimy spełnić.

Za pomocą mobilnego ogrodu wertykalnego, możemy podzielić naszą przestrzeń. Mobilne zielone ściany mogą być jedno- bądź dwustronne. Taka zielona ściana pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również poprawia jakość powietrza, którym oddychamy.