Zielona ściana posiada wiele zalet, dotyczą one kwestii zarówno ekonomicznych, ekologicznych i społecznych. Poniżej małe zestawienie głównych korzyści posiadania ogrodu wertykalnego.

Oczyszczanie powietrza
Rośliny znajdujące się na zielonej ścianie filtrują pyły unoszące się w powietrzu  oraz przetwarzają CO2 na tlen. Jeden m2 zielonej ściany pochłania rocznie 2,3 kg CO2 z powietrza oraz wytwarza 1,7 kg tlenu. Zielone ściany znacznie przyczyniają się do oczyszczania powietrza. Na liście trucizn, które odfiltrowują żywe ściany z roślin znajdują się: benzen, trichloroeten, ksylen, toulen, amoniak i formaldehyd. Rośliny doniczkowe likwidują tzw. smog elektromagnetyczny.

Zmniejszenie poziomu hałasu
Zielona ściana pomoże nam „wyciszyć” wnętrze, w którym przebywamy.

Zdrowy klimat we wnętrzu
Zieleń tworzy zdrowy klimat w pomieszczeniu. Dolegliwości, takie jak bóle głowy, podrażnienie oczu, bóle gardła czy zmęczenie, znacząco się zmniejszają.

Zwiększenie produktywności i dobrego samopoczucia
Zielone miejsce pracy może podnieść wydajność pracowników o 15%. Rośliny mają niezwykle korzystny wpływ na ludzi, co przekłada się również na zadowolenie osób zatrudnionych. Zielone środowisko uspokaja oraz przyczynia się do redukcji stresu.

Oszczędność miejsca

Zakładając zielone ściany możemy zaoszczędzić dużo miejsca, na 1m2 może zmieścić się nawet 25-30 roślin.

ogrod wertykalny w biurze