Mobilne moduły ogrodu wertykalnego

Mobilne ogrody wertykalne to przenośne konstrukcje w różnych rozmiarach, w których sadzi się rośliny. Ten typ zielonej ściany charakteryzuje się właściwościami, które maksymalizują wygodę i ilość roślin na małej przestrzeni. Mobilny moduł pełen zieleni działa bez potrzeby instalacji przyłączy wodnych. Rośliny w tym ogrodzie wertykalnym podlewa się ręcznie lub za pomocą pompy. Wykorzystanie pompy pozwala zautomatyzować nawadnianie ogrodu. Dodatkowo serwis i pielęgnacja roślin w mobilnym module zielonej ściany są proste i zajmują mało czasu.

Mobilne moduły ogrodów wertykalnych w trzech rozmiarach

Mobilne ogrody wertykalne są dostępne w trzech różnych wymiarach:

 

Cechy konstrukcji

Wytrzymała konstrukcja z kieszeniami na rośliny

Rama mobilnego ogrodu wertykalnego jest sztywna i wytrzymała. Chroni kieszenie, w których sadzone są rośliny. Dzięki temu zieleń w module jest bezpieczna. Poza tym rama chroni otoczenie ogrodu przed wodą, która spływa po panelach podczas podlewania roślin.

Elegancki i nieprzemakalny tył ogrodu

Tył modułu podobnie jak rama został wykonany z polietylenu. Spaja on całą konstrukcję. Plecy mobilnego ogrodu wertykalnego nie pozwalają wodzie wydostać się poza moduł. Dzięki temu pewne jest, że otoczenie produktu zawsze pozostanie suche.

Pojemny zbiornik z opcją użycia pompy

Zbiornik w każdym mobilnym ogrodzie wertykalnym charakteryzuje się pojemnością, która odpowiada zapotrzebowaniu roślin na wodę. Rośliny na tej zielonej ścianie można podlewać ręcznie lub z wykorzystaniem pompy ciśnieniowej i sterownika.

System z panelami Vertical Planter PlantaUp

Mobilne ogrody wertykalne w swojej konstrukcji wykorzystują panele Vertical Planter PlantaUp. Charakteryzują się one wykonaniem z filcu. Panele składają się z kieszeni, w których sadzone są rośliny. Kieszenie są duże, co umożliwia roślinom swobodny rozwój. Filc, z których zostały wykonane panele przepuszcza wodę. Dzięki temu do każdej rośliny w ogrodzie wertykalnym dociera woda.

 

Poznaj cechy charakterystyczne paneli Vertical Planter PlantaUp:

 

  • Wykonanie z materiałów pochodzących z recyklingu.
  • Odporność na pleśń i mole.
  • Niewielka waga i wytrzymałość.

Rośliny w mobilnym ogrodzie wertykalnym

Rośliny w mobilnym ogrodzie wertykalnym rosną w kieszeniach paneli Vertical Planter PlantaUp. Każdy z modułów pomieści inną liczbę roślin. Na tym rodzaju zielonej ściany można stosować zarówno typowe rośliny do ogrodu wertykalnego, ale także zioła. Zieleń ma zapewnione odpowiednie warunki do życia. Kieszenie paneli są obszerne i umożliwiają roślinie rozrastanie się po całym ogrodzie. Oznacza to, że raz posadzona roślina będzie rosła na zielonej ścianie przez lata bez potrzeby przesadzania. Dodatkowo rośliny przed posadzeniem lub wymianą w ogrodzie wertykalnym są zawijane filcowymi owijkami. Zabezpiecza to ich system korzeniowy i wspomaga nawadnianie. Rośliny w ogrodzie wertykalnym pobierają tyle wody, ile potrzebują.

Mobilny ogród wertykalny S

Ten moduł posiada 8 kieszeni na rośliny.

Mobilny ogród wertykalny M

Ogród wertykalny w rozmiarze M charakteryzuje się 16 miejscami na rośliny.

Mobilny ogród wertykalny L

Największy mobilny ogród wertykalny to miejsce do życia dla 32 roślin.

Podlewanie roślin w mobilnym ogrodzie wertykalnym

Nawadnianie roślin w mobilnym ogrodzie wertykalnym odbywa się w obiegu zamkniętym. Do podlewania nie ma potrzeby instalacji przyłączy wodnych. Woda jest gromadzona w zbiorniku, który jest częścią modułu. Każdy mobilny ogród wertykalny posiada zbiornik o różnej pojemności. Rośliny można podlewać ręcznie lub za pomocą pompy. Do nawadniania ręcznego można wykorzystać na przykład konewkę lub zwykłą szklankę, jeśli w ogrodzie nie mamy wiele roślin. Jeśli zaś użytkuje się pompę, do podlewania ogrodu wertykalnego są wykorzystywane również kroplowniki. Te zamontowano na górze ogrodu. Nawadnianie z wykorzystaniem pompy otwiera możliwość automatyzacji działania ogrodu. Pompę wystarczy podłączyć do sterownika. Odpowiednie ustawienie sterownika do podlewania zielonej ściany ze zbiornikiem zapewni samodzielne działanie ogrodu.

Ręczne podlewanie roślin w module

Zieleń podlewana ręcznie. W tym sposobie można wykorzystać konewkę lub na przykład szklankę.

Nawadnianie zieleni w module za pomocą pompy

Podlewanie roślin za pomocą pompy podłączonej do sterownika sprawia, że ogród działa sam, uruchamiając system o określonej porze.

Serwis mobilnego ogrodu wertykalnego

Działania serwisowe obejmują regularne czynności pielęgnacyjne roślin oraz konstrukcji mobilnego modułu. To utrzymuje zieloną ścianę w doskonałej kondycji. Przycinanie i oczyszczanie roślin z kurzu oraz ich regularne nawożenie jest kluczowe dla zdrowia zieleni w ogrodzie. Dbanie o zbiornik z wodą polega na jego regularnym uzupełnianiu i czyszczeniu. Należy również monitorować stan pompy i kroplowników. Serwis mobilnego ogrodu wertykalnego składa się z kilku czynności, które nie zabierają dużo czasu i są łatwe do wykonania. Należy pamiętać o regularności serwisu. Z powodzeniem można samemu pielęgnować własny ogród wertykalny.