Nowoczesny, minimalistyczny wystrój w połączeniu z ogrodem wertykalnym to doskonałe rozwiązanie na ożywienie wnętrza. Zielona ściana, oprócz tego, że pięknie wygląda, nadaje niepowtarzalny klimat, to także oczyszcza i nawilża powietrze, tym samym poprawiając warunki panujące w pomieszczeniu.
Automatyczny system nawadniania zielonej ściany, gwarantuje prawidłowy rozwój zieleni. W tym przypadku ogród wertykalny został wykonany na obiegu otwartym, czyli woda do podlewania roślin jest pobierana prosto z wodociągu, a jej nadmiar odprowadzany do kanalizacji. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie wymaga dużych nakładów pracy związanych z pielęgnacją roślin.

zielona ścianaPo konsultacjach z Inwestorami, do obsadzenia zielonej ściany wybraliśmy cztery gatunki roślin, a mianowicie: Epipremnum, Philodendron, Maranta i Monstera. Epipremnum i Philodendron, tworzą podstawę całego ogrodu wertykalnego. Maranta, z racji na wybarwienie swoich liści, wprowadza kolor, a Monstera przykuwa uwagę ze względu na kształt liści.