Czym zajmuje się florysta?  – chyba pisać nie musimy. W dzisiejszych kwiaciarniach kupić można wszystko od pojedynczej róży przez wieńce, wianki, wiązanki aż po skomplikowane kompozycje z roślin żywych czy suszu dekoracyjnego. Giełda florystyczna dysponuje dosłownie wszystkim. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Ogrody wertykalne, które dość niedługi czas goszczą na naszym rynku, stwarzają nowe możliwości i alternatywy dla dotychczasowych kompozycji florystycznych. Zielona ściana może służyć, jako wystrój wnętrza domu, mieszkania, firmy, biura itp. Na rynku florystycznym można ją zastosować jako samodzielna dekoracja- kompozycja, ale można ją użyć także np. jako tło do fotografii czy wystrój sali weselnej.
Nie będziemy w tym wpisie opisywać jak powstaje ogród wertykalny, ponieważ informacje na ten temat można znaleźć w poprzednich wpisach na naszym blogu.

Załóżmy, że do naszego florysty przychodzi bardzo wymagający klient, który znudził się już tradycyjnymi roślinami w zwykłych doniczkach, które wymagają podlewania.
Zielona ściana to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się roślinami, ale bardzo lubią zieleń. Klienci często pytają, czy pielęgnacja takiego ogrodu jest problematyczna. Odpowiadamy: nie, jeśli robimy to systematycznie.
Zielone ściany to nie tylko żywe rośliny, ale również stabilizowane mchy, które sprawdzą się jako ozdoba mieszkania również w wersji „mini”, np. jako obraz na ścianie. Dla florystów to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Bo w takiej wersji najłatwiej sprzedać ten produkt. Nie każdy ma w domu wystarczającą ilość miejsca, aby założyć dużą zieloną ścianę, a na obraz, w tym przypadku „zielony”, znajdzie się kawałek ściany. Nawet taka mała kompozycja z mchu wprowadzi ciekawy klimat w nasze wnętrze. Obrazy możemy wykonywać nie tylko z samego mchu, ale także połączyć je z roślinami stabilizowanymi, które dodają całej kompozycji „leśnego wyglądu”.
Jeśli nasz Klient, chce w domu mieć ogród wertykalny z żywych roślin, a nie ma już możliwości podłączenia się do wody, to możemy zaproponować zieloną ścianę na zbiorniku. Takie rozwiązanie potrzebuje tylko dostępu do gniazdka. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy go przestawiać w dowolne miejsce.
Mobilny ogród wertykalny sprawdzi się idealnie, np. w kwiaciarni jako dekoracja i reklama.
mech
Floryści wykorzystując nasze rozwiązania są w stanie zapewnić swoim klientom komfort i nowoczesne rozwiązania, a w połączeniu ze swoimi zdolnościami i kreatywnością stworzyć naprawdę artystyczne kompozycje zachwycające nasze oko.
Dodajmy, że ogród wertykalny może powstać praktycznie w każdym miejscu naszego domu czy firmy, dlatego nie ogranicza nas wysokość czy brak dostępu do światła naturalnego. Tu po prostu można zaszaleć, tak jak z roślinami dobieranymi do zielonej ściany. W poprzednich wpisach podaliśmy przykładowe rośliny, które dobrze sprawdzają się w ogrodach wertykalnych, a dodatkowo mają bardzo dobry wpływ na nasze otoczenie. Nie jest to jednak ogranicznik i nie oznacza, że nie możemy posadzić innych roślin na naszej zielonej ścianie. Musimy jedynie pamiętać, aby wybierać gatunki o podobnych wymaganiach żeby dobrze się ze sobą czuły i cieszyły nas swoim rozrastaniem. W doborze takich roślin także możemy skonsultować się z naszym ulubionym florystą bądź ogrodnikiem.
mobilny ogród