Zielone ściany z mchu, ogrody wertykalne czy obrazy z roślin, to coraz częstszy kierunek w aranżacjach przestrzeni komercyjnych. Jest to rozwiązanie ekologiczne i niezwykle spektakularne. Zielony design przynosi firmom korzyści wizerunkowe, ale nie tylko. Jakie role mogą spełniać ogrody wertykalne w przestrzeniach komercyjnych? Dlaczego warto w nie zainwestować?

Po pierwsze, CISZA W BIURZE

Ogrody wertykalne to znakomity sposób na stworzenie odpowiedniej akustyki we wnętrzu. Szumy panujące w biurach są szczególnie uciążliwe w przestrzeniach typu „open space”. Powodują obniżenie koncentracji i zdecydowanie mniejszy komfort pracy. Roślinność umieszczona na ścianie, z całą pewnością poradzi sobie z tłumieniem hałasów dobiegających z zewnątrz oraz znacznie poprawi akustykę całego biura. A jednocześnie, jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne.

CZYSTE POWIETRZE

Zielone ściany zatroszczą się również o jakość naszego pomieszczenia. Wytwarzają one właściwy mikroklimat, który (jak każdy z nas na pewno wie) ma zbawienny wpływ na komfort pracy. Rośliny wyłapują kurz, pozwalają utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza (nawilżają suche powietrze), a w lecie potrafi obniżyć temperaturę o kilka stopni Celsjusza. Jednak to nie wszystko. Rośliny, które stosujemy na zielonych ścianach, potrafią także oczyścić powietrze z naprawdę niebezpiecznych związków dla człowieka: formaldehydów, trójchloroetylenów, benzenów, czy dymu papierosowego.

OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA

Im więcej roślin tym lepiej, jednak w jaki sposób znaleźć dla nich miejsce? Odpowiedź jest prosta. Rozwiązaniem tego problemu są ogrody wertykalne. Sposób w jaki  są one tworzone, czyli wertykalnie, pionowo, pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Jeśli mielibyśmy tą samą ilość roślin rozlokować w tradycyjny sposób, czyli w doniczkach, zajęłyby dużo więcej miejsca.

WIZYTÓWKA FIRMOWA

Dodatkowym i równie ważnym aspektem posiadania zielonej ściany w naszym biurze, jest fakt, że prezentują się po prostu świetnie i bardzo oryginalnie. Efektowne instalacje z roślin dodadzą uroku każdemu wnętrzu i trzeba przyznać, że wyglądają dużo lepiej od roślin umieszczonych w zwykłych doniczkach. Za ich pomocą można stworzyć naprawdę niesamowite kompozycje.

WŁAŚCIWOŚCI TERAPEUTYCZNE

Zielone ściany charakteryzują się także właściwościami terapeutycznymi. Nie jest żadną tajemnicą , że najlepszy wypoczynek to wypoczynek wśród zieleni. Niestety w dzisiejszych czasach mamy coraz mniej czasu, aby spędzać go na łonie natury. Rozwiązaniem tego problemu są ogrody wertykalne. Przebywanie wśród zieleni redukuje pozom stresu, pomaga się zrelaksować i zwiększa produktywność pracownika.
zielona sciana

mobilne ogrody wertykalne

ogrody wertykalne w biurach