Wykonując zielone ściany oparte o nasz system paneli Vertical Planter, ogranicza nas w zasadzie wyłącznie wyobraźnia. Panele produkujemy w dwóch standardowych wielkościach, ale to nie oznacza, że nasz ogród wertykalny musi być wielokrotnością tych rozmiarów. Każda realizacja jest „szyta na miarę”. Staramy się sprostać każdemu wyzwaniu i życzeniom Klienta.

Gdy zdecydujesz się na ogród wertykalny, wystarczy się z nami skontaktować, a my podpowiemy, co dalej.

Ile to kosztuje?

Podstawowe pytanie, ile to będzie mnie kosztowało. Abyśmy mogli wykonać dla Państwa dokładną wycenę, potrzebujemy kilku informacji:

  1. Wielkość planowanej zielonej ściany – wysokość oraz szerokość, lub wielkość ściany, na której ma powstać ogród wertykalny (doradzimy, jaka wielkość będzie odpowiednia).
  2. Czy istnieje możliwość doprowadzenia i odprowadzenia wody, jeśli nie – zaplanujemy zieloną ścianę z zamkniętym obiegiem wody.
  3. Gdzie jest planowana realizacja (miejscowość, najlepiej z kodem pocztowym).

Po uzyskaniu tych 3 informacji, jesteśmy w stanie wykonać dokładną wycenę ogrodu wertykalnego.

Kiedy cena jest ustalona i zaakceptowana, umowa podpisana, przechodzimy do dalszej współpracy. Na początek: wizja lokalna. Wraz z Inwestorem spotykamy się w miejscu realizacji zielonej ściany i ustalamy wykonanie przyłączy: doprowadzenie wody, odprowadzenie do kanalizacji, oświetlenie oraz miejsce na sterowanie (automatyczny system nawadniania).

Dobór roślin do ogrodu wertykalnego.

Podstawowym gatunkiem, który stosujemy do obsadzania zielonych ścian jest Epipremnum złociste, roślina, która tworzy tło ogrodu wertykalnego. Szybko się rozrasta i jest bardzo odporna na choroby i szkodniki. Jako dodatkowe rośliny, które bardzo dobrze sobie radzą na zielonej ścianie, stosujemy: Monsterę, Sanserwierię, Arekę, Zielistkę, Nefrolepsis czy Guzmanię. Te gatunki roślin nie tylko są łatwe w uprawie, ale również czyszczą powietrze z wielu toksyn. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować w naszym ogrodzie wertykalnym inne rośliny, ale musimy pamiętać, że to wiąże się z większymi nakładami pracy związanymi z pielęgnacją.

Montaż zielonej ściany.

Montaż ogrodu wertykalnego zazwyczaj dzielimy na dwa etapy: montaż systemu, tzn. ram i rynny zbiorczej, paneli Vertical Planter oraz systemu sterowania. W drugim etapie – założenie roślin.

Pielęgnacja ogrodu wertykalnego.

Po upływie około miesiąca od założenia zielonej ściany, przyjeżdżamy na tzw. serwis gwarancyjny. Sprawdzamy czy wszystko działa poprawnie i czy rośliny mają odpowiednią ilość wody. Korygujemy czas nawadniania i doświetlania roślin, a także przeprowadzamy krótkie szkolenie z zakresu pielęgnacji.

Zawsze chętnie odpowiadamy na każde pytanie i dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykonawstwa ogrodów wertykalnych. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.