W tym wpisie zachęcimy do „zazielenienia” swojego wnętrza przy użyciu żywych roślin, jak również mchu stabilizowanego.

Zieleń uspokaja, działa kojąco na wzrok i na nasze nerwy. Chyba nikt z nas nie zna człowieka, który nie lubi czegoś zielonego. Od kilku lat stosujemy dwa sposoby na wprowadzanie zieleni we wnętrza naszych Klientów. Zielone ściany z żywych roślin oraz z mchów stabilizowanych.

Ogrody wertykalne z żywych roślin to rozwiązanie dla osób, które są w stanie poświęcić chociaż trochę czasu na ich pielęgnację. Żywe ściany z roślin nie wymagają dużych nakładów pracy, co nie zmienia faktu, że czasem musimy się nimi zainteresować i systematycznie je doglądać.

Osobom, które nie „mają ręki” do kwiatów, ale chcą mieć w swoim wnętrzu trochę niewymagającej zieleni, polecamy zielone ściany/obrazy z mchu stabilizowanego. Takie rozwiązania są bezproblemowe i bezobsługowe. Do „życia” potrzebują jedynie wilgotności powietrza w granicach 40-60%. Zielonych ścian z mchu nie musimy podlewać, zraszać wodą (a nawet nie wolno tego robić!), przycinać, nawozić, ani doświetlać.

Chcąc wykonać u siebie zieloną ścianę z żywych roślin, czy z mchu stabilizowanego, możemy zwrócić się do fachowca (wykonujemy ogrody wertykalne na terenie całej Polski) lub spróbować swoich sił i samemu stworzyć coś „zielonego”. Wszystkie potrzebne materiały można kupić w naszym sklepie internetowym. Dodatkowo, w zakładce instrukcje oraz w zakładce filmy, znajdziemy wszystkie niezbędne informacje i wskazówki, jak samodzielnie wykonać zieloną ścianę. W razie jakichkolwiek pytań zawsze chętnie służymy pomocą.