sklep online
| SCINDAPSUS W OGRODACH WERTYKALNYCH
2663
post-template-default,single,single-post,postid-2663,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

SCINDAPSUS W OGRODACH WERTYKALNYCH

zielona-sciana

16 paź SCINDAPSUS W OGRODACH WERTYKALNYCH

Epipremnum pinnatum – roślina ta, częściej jest sprzedawana pod nazwą Scindapsus, niż pod obecnie używaną przez botaników – Epipremnum. Mimo, że jest to jedna z częściej spotykanych w mieszkaniach roślin, to jej prawidłowa nazwa znana jest wyłącznie fachowcom.
zielona sciana

Epipremnum jest bardzo popularną rośliną doniczkową ze względu na małe wymagania i zdrowy wygląd ładnych, sercowatych liści.
Oprócz ładnego wyglądu, bardzo dużą zaletą tej rośliny jest zdolność usuwania z powietrza szkodliwych substancji, takich jak formaldehydy, jak też inne lotne chemikalia jak benzen i trichloroeten.
ogrody wertykalne

Z racji tego, że Epipremnum ma tyle zalet, stosuje się go w ogrodach wertykalnych. Małe wymagania uprawowe, zdrowy wygląd, ciekawy pokrój, szybki wzrost i łatwość pielęgnacji sprawia, że jest to roślina stosowana jako tło prawie każdej zielonej ściany. Szybki wzrost rośliny sprawia, że nasz ogród szybko się zazielenia i zakrywa szkielet zielonej ściany.
Przy uprawie tej rośliny musimy pamiętać o jej regularnym przycinaniu. Wtedy nasz ogród wertykalny długo będzie pięknie wyglądać, a nasz Scindapsus będzie się zagęszczał, dając efekt „dżungli” w naszym pomieszczeniu.
Zielona ściana we wnętrzu nie tylko daje jej ciekawego wyglądu, ale również poprawia jakość powietrza, nawilża je, ale także powoduje poprawę komfortu życia.

pinterest

UnknownPoland