sklep online
| ZIELONA ŚCIANA A WPŁYW NA CZŁOWIEKA
1587
post-template-default,single,single-post,postid-1587,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

ZIELONA ŚCIANA A WPŁYW NA CZŁOWIEKA

pionowy ogrod

18 cze ZIELONA ŚCIANA A WPŁYW NA CZŁOWIEKA

Ogrody wertykalne, to rozwiązanie, na które najczęściej decydują się firmy. Jest to doskonały sposób na to, aby nasz firma wyróżniała się na tle innych ciekawym designem, jednocześnie poprawiając  jakość powietrza w pomieszczeniach. Zdolność roślin do oczyszczania powietrza z toksyn, to dodatkowy atut zielonych ścian. Już niewielka powierzchnia ogrodu, jest w stanie w znacznym stopniu polepszyć jakość powietrza w pomieszczeniu.ogrod wertykalny
Człowiek, przebywając w otoczeniu roślin (zwłaszcza odpowiednio dobranych), ma lepsze samopoczucie i jest bardziej wydajny.  W miejscu, gdzie znajduje się zielona ściana, poprawia się również wilgotność człowieka, co też ma pozytywny wpływ na człowieka.
Nasza kolejna realizacja, powstała w jednej z firm, zaraz przy wejściu do budynku. Oprócz właściwości poprawiających jakość życia, zielona ściana nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
W wykonanym przez nas ogrodzie wertykalnym, podstawową roślina, tzw. tłem, jest Scindapsus, roślina, która doskonale sprawdza się w pionowych ogrodach. Z racji szybkiego przyrostu, już w krótkim czasie możemy cieszyć się bujna roślinnością. Aby nasz ogród nie był monotonny , stosujemy wstawki z innych gatunków roślin, które również dobrze czują się na zielonych ścianach. W tym przypadku, zastosowaliśmy Monsterę i Zielistkę.
pionowy ogrodPamiętajmy o tym, że nasz ogród wertykalny potrzebuje odpowiedniego oświetlenia i nawadniania. Dodatkowo, raz do roku należy wymienić kroplowniki. Po roku od założenia zielonej ściany, musimy pamiętać o nawożeniu roślin, najlepsze jest nawożenie dolistne. Gdy roślina zaczyna za bardzo się rozrastać, należy ją przyciąć, aby ogród jak najdłużej cieszył nas pięknym wyglądem.

pinterest

UnknownPoland