Ogrody wertykalne, to rozwiązanie, na które najczęściej decydują się firmy. Jest to doskonały sposób na to, aby nasz firma wyróżniała się na tle innych ciekawym designem, jednocześnie poprawiając  jakość powietrza w pomieszczeniach. Zdolność roślin do oczyszczania powietrza z toksyn, to dodatkowy atut zielonych ścian. Już niewielka powierzchnia ogrodu, jest w stanie w znacznym stopniu polepszyć jakość powietrza w pomieszczeniu.ogrod wertykalny
Człowiek, przebywając w otoczeniu roślin (zwłaszcza odpowiednio dobranych), ma lepsze samopoczucie i jest bardziej wydajny.  W miejscu, gdzie znajduje się zielona ściana, poprawia się również wilgotność człowieka, co też ma pozytywny wpływ na człowieka.
Nasza kolejna realizacja, powstała w jednej z firm, zaraz przy wejściu do budynku. Oprócz właściwości poprawiających jakość życia, zielona ściana nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
W wykonanym przez nas ogrodzie wertykalnym, podstawową roślina, tzw. tłem, jest Scindapsus, roślina, która doskonale sprawdza się w pionowych ogrodach. Z racji szybkiego przyrostu, już w krótkim czasie możemy cieszyć się bujna roślinnością. Aby nasz ogród nie był monotonny , stosujemy wstawki z innych gatunków roślin, które również dobrze czują się na zielonych ścianach. W tym przypadku, zastosowaliśmy Monsterę i Zielistkę.
pionowy ogrodPamiętajmy o tym, że nasz ogród wertykalny potrzebuje odpowiedniego oświetlenia i nawadniania. Dodatkowo, raz do roku należy wymienić kroplowniki. Po roku od założenia zielonej ściany, musimy pamiętać o nawożeniu roślin, najlepsze jest nawożenie dolistne. Gdy roślina zaczyna za bardzo się rozrastać, należy ją przyciąć, aby ogród jak najdłużej cieszył nas pięknym wyglądem.