Jak w nietuzinkowy sposób zaaranżować przestrzeń, aby jednocześnie wprowadzić oryginalny design i trochę zielni? To bardzo proste – w takiej sytuacji radzimy: stwórz przepiękny ogród wertykalny. Zielona ściana nie tylko nadaje wnętrzu uroku i niepowtarzalnego wyglądu, ale również korzystnie wpływa  na jakość powietrza, którym oddychamy. Zieleń ma także pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Obecność roślin zwiększa naszą wydajność w pracy.ogrod wertykalny w hotelu

Nasza kolejna realizacja została wykonana w jednym z warszawskich hoteli. Zielona ściana znalazła dla siebie miejsce w holu przy głównych drzwiach, więc od razu po wejściu możemy cieszyć się jej widokiem.

Do obsadzenia ogrodu wertykalnego użyliśmy trzech gatunków roślin. Jako tło: Scindapsus, wg nas najlepszy gatunek do tworzenia zielonych ścian oraz dodatkowo wstawki z Monstery, paproci Macho i pasiastej Zielistki. Za każdym razem podczas tworzenia ogrodu wertykalnego powstaje różnorodny żywy obraz, który pasuje do każdego wnętrza.

zielona sciana w hotelu