Chrobotek reniferowy (Cladonia rangiferina), mech islandzki jest porostem pochodzącym z malowniczego regionu północnej Europy, głównie Norwegii. Uprawiany w prywatnych lasach, a swoją nazwę zawdzięcza temu, iż jest chętnie zjadany przez renifery zamieszkujące tamte okolice. Pozyskiwany i oczyszczany ręcznie, następnie stabiizowany w roztworze gliceryny.

chrobotek reniferowyKilka zalet Chrobotka reniferowego:
Trwałość
Proces stabilizacji sprawia, że mech cieszy swoja barwą i niepowtarzalnym kształtem przez lata. Chrobotek zastosowany na zielonej ścianie, zawsze wygląda jak żywy.
Kontrola wilgotności powietrza
Chrobotek reniferowy jest doskonałym, ekologicznym stymulatorem wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Posiada właściwości higroskopijne, czyli wiążące cząsteczki wody. Jest to naturalny sposób na zrównoważenie wilgotności w mieszkaniu.  Dodatkowo pokaże za niski stan wilgotnosci powietrza. najlepiej czuje się, podobnie jak człowiek, przy 40 – 60% nawilżeniu powietrza, w innym przypadku traci swoja sprężystość (twardnieje i kruszeje). 
Czystość
Porost, dzięki procesowi stabilizacji, nie przyciąga owadów i insektów.
Antyalergiczność
Chrobotek reniferowy zastosowany w zielonych obrazach, nie powoduje reakcji alergicznych. Jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt.
Tłumienie hałasu
Zielona ściana z chrobotka reniferowego jest dobrym sposobem na wyciszenie pomieszczenia, co zawdzięcza swojej gąbczastej budowie.
Estetyka
Piękny, naturalny wygląd mchu, jest na pewno jego największym atutem. Zielona ściana wykonana z tego rodzaju porostu ożywi wnętrze i nada mu nowoczesnego charakteru. Jest nietuzinkowym i oryginalnym sposobem na wprowadzenie zieleni do mieszkania.
Różnorodność kolorystyczna
Na rynku dostępnych jest wiele kolorów chrobotka reniferowego, glownie odcienie zieleni cieszą sie największą popularnością.
Bezproblemowość
Proces stabilizacji chrobotka reniferowego sprawia, że roślina nie rozrasta się, nie wymaga podlewania, przycinania, nawożenia i żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących zieleń, naturę, lecz niekoniecznie mających czas i zamiłowanie do opieki nad roślinami.

 Wykonana przez nas zielona ściana z Chrobotka reniferowego, o wymiarach: 257 x 295 cm, powstała na zlecenie Klienta, który postanowił ją umieścić w domowym SPA. Dla chrobotka, panują tam idealne warunki. I dodatkowo, soczysta, jasna zieleń żywej ściany idealnie pasuje do kolorystyki wnętrza. Oświetlenie LED, zamonotowane wokoło zielonej ściany, dodaje niepowtarzalnego wyrazu całej instalacji. Wypoczynek w takim otoczeniu to sama przyjemność.