sklep online
| ZIELONA ŚCIANA Z MCHU – ŻYWY OBRAZ
1576
post-template-default,single,single-post,postid-1576,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

ZIELONA ŚCIANA Z MCHU – ŻYWY OBRAZ

05 Cze ZIELONA ŚCIANA Z MCHU – ŻYWY OBRAZ

Żywy obraz z mchu to doskonały sposób na wprowadzenie życia do naszego wnętrza. Jeśli lubimy zieleń, ale niekoniecznie mamy czas, żeby o nią dbać, to taki obraz to dobre rozwiązanie. Tworząc żywe obrazy z mchu, jedyną rzeczą, która nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Z mchów, które wykorzystujemy do obrazów, można tworzyć dowolne wzory. Jest to bardzo plastyczny materiał. Zasada wykonywania „zielonych dzieł sztuki” jest bardzo prosta i praktycznie każdy może wykonać coś takiego w domu. Do wykonania obrazu, potrzebujemy: podstawy, czyli materiału, na który będziemy kleić nasz mech (my wykorzystujemy do tego płytę OSB), pistoletu do klejenia na gorąco, kleju oraz mchu.

Do obrazu wyklejonego mchem, możemy dodać stabilizowane rośliny, które sprawią, że nasz obraz będzie jeszcze bardziej naturalny. Są to rośliny, które były poddane procesowi stabilizacji, na długie lata pozostaną w takiej formie jak na początku.

Obraz z mchu i roślin stabilizowanych wygląda jak „wycięty kawałek runa leśnego”. W tak prosty i niebanalny sposób, możemy do naszego wnętrza wprowadzić fragment natury.

pinterest

RussiaPolandEnglish