Żywy obraz z mchu to doskonały sposób na wprowadzenie życia do naszego wnętrza. Jeśli lubimy zieleń, ale niekoniecznie mamy czas, żeby o nią dbać, to taki obraz to dobre rozwiązanie. Tworząc żywe obrazy z mchu, jedyną rzeczą, która nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Z mchów, które wykorzystujemy do obrazów, można tworzyć dowolne wzory. Jest to bardzo plastyczny materiał. Zasada wykonywania „zielonych dzieł sztuki” jest bardzo prosta i praktycznie każdy może wykonać coś takiego w domu. Do wykonania obrazu, potrzebujemy: podstawy, czyli materiału, na który będziemy kleić nasz mech (my wykorzystujemy do tego płytę OSB), pistoletu do klejenia na gorąco, kleju oraz mchu.obraz z mchu

Do obrazu wyklejonego mchem, możemy dodać stabilizowane rośliny, które sprawią, że nasz obraz będzie jeszcze bardziej naturalny. Są to rośliny, które były poddane procesowi stabilizacji, na długie lata pozostaną w takiej formie jak na początku.

Obraz z mchu i roślin stabilizowanych wygląda jak „wycięty kawałek runa leśnego”. W tak prosty i niebanalny sposób, możemy do naszego wnętrza wprowadzić fragment natury.

obraz z mchu i roslin stabilizowanych