Zainteresowanie zielenią nie słabnie. Każdy z nas próbuje przemycić chociaż odrobinę zielonego koloru do swojego wnętrza. Wybór „zielonych akcentów” jest ogromny i ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia.

Nasza ostatnia realizacja – zielone akcenty z mchów stabilizowanych w hotelu Stara Kuźnia w Łukowie. Na  wejściu, w recepcji, zawisł obraz, w stalowych ramach, wyklejony mchem mieszanym, czyli połączenie mchu poduszkowego z płaskim.

Mech stabilizowany to dobra alternatywa dla żywych roślin, ale tylko wizualna.  Niestety nie posiada żadnych właściwości oczyszczających powietrze, ale nadrabia wyglądem i tym, że jest bezobsługowy i bezproblemowy. Należy jednak pamiętać, że mech stabilizowany, ale również i rośliny stabilizowane, potrzebują odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu, aby mogły jak najdłużej cieszyć nasze oczy swoją soczystą zielenią.

Kolejny zielony akcent – ramy luster w toaletach. Tutaj również zagościł mech mieszany, który ożywił wnętrze, dodał mu charakteru, oraz znacznie je ocieplił. Pomimo tego iż mech stabilizowany nie czyści powietrza to wpływa na odbiór wnętrza przez użytkownika.

Sala restauracyjno-konferencyjna, tutaj mchem „obrósł” filar. Został dookoła zaaranżowany mchem w połączeniu z roślinami stabilizowanymi. Dodatkowo, na ścianie za barem (zdjęcie główne), zawisła kompozycja heksagonów. Część z nich została wyklejona mchami, ale również zagościły tu lustra – w tym samym kształcie, oraz półka na doniczkę w kształcie heksagonu.