Przedstawiamy mobilne moduły ogrodów wertykalnych. To nowy produkt, który powstał w trzech rozmiarach. Każdy moduł jest w stanie dopasować się do innego pomieszczenia, wypełniając wnętrze żywymi roślinami. Typ ogrodu wertykalnego którym jest mobilna zielona ściana umożliwia dowolne przenoszenie konstrukcji w obrębie wnętrza i nie tylko. Każdy mobilny moduł ogrodu wertykalnego znajduje się w sklepie ogrody-wertykalne.pl i jest w stanie pomieścić kolejno 8, 16 i 32 rośliny, zapewniając im dogodne warunki do życia. Możliwość wyboru sposobu podlewania spośród trybu manualnego lub automatycznego sprawia, że posiadanie mobilnej ściany z żywymi roślinami jest nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne.

 

 

Charakterystyka konstrukcji

 

Każdy z trzech modułów charakteryzuje się innym kształtem i rozmiarem, więc i jego zastosowanie w kontekście umiejscowienia może być różne. Jednak wszystkie trzy produkty posiadają te same właściwości i zostały wykonane z tych samych materiałów. Główne elementy konstrukcji czyli ramę, plecy oraz zbiornik wykonano z polietylenu. Charakteryzują się wytrzymałością i niską wagą. Dzięki temu moduł można łatwo przestawiać. Część ogrodu, gdzie posadzone są rośliny, została wykonana z panelu Vertical Planter PlantaUp. To produkt wykonany z filcu, który umożliwia roślinom rozrost korzeni w obrębie całego ogrodu.

 

Wybierz swój mobilny ogród wertykalny

 

Mobilny moduł zielonej ściany występuje w trzech kształtach i rozmiarach. Każdy produkt różni się również ilością kieszeni panelu Vertical Planter PlantaUp, a tym samym maksymalną pojemnością roślin. Im większy rozmiar ogrodu, tym większa przestrzeń do stworzenia własnej kompozycji wykorzystując rośliny do ogrodu wertykalnego, czy też zioła.

 

Mobilne ogrody wertykalne w sprzedaży:

 

 

Panel Vertical Planter PlantaUp z kieszeniami na rośliny utworzony z materiałów z recyklingu

 

Charakterystyka konstrukcji każdego z modułów jest podobna. Każdy mobilny moduł ogrodu wertykalnego został stworzony z paneli Vertical Planter PlantaUp. To produkt wykonany z filcu. Charakteryzuje się dużymi kieszeniami, w których sadzone są rośliny. Dzięki wykonaniu paneli z filcu, rośliny mogą swobodnie się rozwijać, rozrastając swoje korzenie w obrębie całego ogrodu oraz być skutecznie podlewane. Podlewanie roślin na zielonej ścianie może odbywać się ręcznie lub z automatycznie z wykorzystaniem pompy, kroplowników oraz sterownika. Poniżej przedstawiamy panel Vertical Planter PlantaUp z kieszeniami oraz kroplowniki do podlewania roślin, w każdym z mobilnych modułów ogrodów wertykalnych.

 

 

Rośliny w mobilnym ogrodzie wertykalnym

 

Zieleń to najważniejszy element ogrodu wertykalnego. Bez niej sama konstrukcja byłaby bezużyteczna. Jednak aby rośliny w ogrodzie wertykalnym czuły się dobrze, mobilna zielona ściana musi spełniać ich wymagania. To dlatego zdecydowano się wykorzystać panel Vertical Planter PlantaUp. Rośliny przed posadzeniem w kieszeniach panelu są zawijane w filcowe owijki. Zabezpiecza to ich system korzeniowy i pomaga w nawadnianiu. W mobilnych ogrodach wertykalnych można sadzić również zioła. Każdy z modułów umożliwia stworzenie własnej kompozycji roślin.

 

Nawadnianie roślin w mobilnych ogrodach wertykalnych

 

Podlewanie roślin w modułach zielonych ścian może być przeprowadzone na dwa sposoby:

  • Ręcznie, na przykład z wykorzystaniem konewki.
  • Automatycznie, za pomocą pompy ciśnieniowej podłączonej do sterownika.

Dwa sposoby są równie skuteczne. Jednak opcjonalne zastosowanie pompy w zbiorniku na wodę i podlewanie roślin z wykorzystaniem kroplowników pozwala na zautomatyzowanie procesu nawadniania. Wystarczy podłączyć pompę do sterownika czasowego i go zaprogramować.

 

Prosty serwis

 

Mobilny ogród wertykalny to nie tylko funkcjonalność i wygoda podlewania, ale także prosty serwis. Pielęgnacja roślin w mobilnym module zielonej ściany nie jest trudna i regularnie przeprowadzana zajmuje mało czasu. Zapoznaj się z serwisem jednego z mobilnych ogrodów wertykalnych i przekonaj się, że to łatwe zadanie.