Trend na zielone ściany trwa już od dłuższego czasu. Na rynku możemy znaleźć firmy oferujące ogrody wertykalne w przeróżnych systemach i formach, dzięki temu zielona ściana może powstać praktycznie w dowolnym wnętrzu.

Czym jest mobilny ogród wertykalny?

Mobilny ogród wertykalny, czy mobilna zielona ściana, jest samowystarczalną konstrukcją, którą możemy ustawić w dowolnym miejscu w domu czy biurze. Podstawą ogrodu jest zbiornik na wodę, którą podlewane są rośliny. Zbiornik zapewnia również stabilność zielonej ściany.
Mobilny ogród wertykalny możemy wykonać w różnych rozmiarach, ale zawsze trzeba zwracać uwagę na to, czy będzie stabilny – nawet z pustym zbiornikiem.

Decydując się na zieloną ścianę z zamkniętym obiegiem wody, jedyne co musimy zapewnić to gniazdko elektryczne, aby podłączyć pompę oraz oświetlenie.

ZALETY:

– nie trzeba doprowadzać ani odprowadzać wody z ogrodu

– mobilność – przestawiamy w dowolne miejsce

– potrzebujemy wyłącznie gniazdka elektrycznego

– duża dowolność w wyborze wielkości ogrodu

–  możliwość wyboru dowolnego koloru z palety RAL

– czysty montaż – bez wiercenia w ścianie – wstawiamy w wybrane miejsce i gotowe

– można go wykonać w wersji dwustronnej – idealne rozwiązanie do podziału przestrzeni

WADY:

– wymaga więcej nakładów pracy przy pielęgnacji (dolewanie wody do zbiornika, czyszczenie zbiornika)

– częstsza wymiana kroplowników

– zajmuje więcej miejsca (głębokość zbiornika do ściany)

Podsumowując, mobilny ogród wertykalny pasuje do każdego wnętrza i można go przestawiać w dowolne miejsce. Jedyny warunek do spełnienia, to dostęp do gniazdka elektrycznego. Zieloną ścianę możemy wykonać w wersji jedno- lub dwustronnej. Należy jednak pamiętać, że pomimo dostępu do światła dziennego, musimy zaopatrzyć nasze rośliny w specjalne oświetlenie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej na temat ogrodów wertykalnych. W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt, odpowiemy na wszystkie.