Ogrody wertykalne już od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością. Nie tylko ze względu na aspekt dekoracyjny, ale także na właściwości czyszczące powietrze. Zielone ściany, to jedyny sposób, na „upchanie” tak dużej ilości roślin na m2 powierzchni (25 sztuk/m2).

Powstaje coraz więcej firm, które zajmują się tworzeniem ogrodów wertykalnych. Nie mniej jednak, spora grupa osób chciałaby założyć zieloną ścianę samodzielnie.

Praca na naszym systemie paneli Vertical Planter jest bardzo prosta. Rozmiar paneli dostosowujemy do rozmiarów planowanego ogrodu, więc nie ogranicza nas wielkość zielonej ściany. Dlatego też, każdy jest w stanie samodzielnie wykonać taki ogród u siebie. Wszystkie informacje i instrukcje można znaleźć na naszej stronie internetowej lub po prostu się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. Materiał potrzebny do wykonania zielonej ściany można zamówić bezpośrednio u nas (po podaniu docelowej wielkości ogrodu, wyliczymy ilość potrzebnych materiałów) lub u nas zamówić panele Vertical Planter, a całą resztę – u swoich wykonawców.

Jeśli mimo wszystko, nie czujesz się na siłach żeby wykonać swój ogród samodzielnie, na podstawie instrukcji, ale chcesz się tego nauczyć, bo być może w przyszłości planujesz się tym zajmować np. zawodowo, zapraszamy na nasze szkolenie.

Prowadzimy szkolenia z zakresu projektowania oraz wykonywania ogrodów wertykalnych.

Tematyka zajęć obejmuje:

  • główne zasady projektowania ogrodów wertykalnych
  • technika ich wykonywania
  • dobór gatunkowy
  • pielęgnacja
  • wycena

Główne zasady projektowania ogrodów wertykalnych – czyli – z czym to się je

Na tym etapie omawiane są aspekty projektowania zielonej ściany – wielkość ogrodu, sposób nawadniania (obieg wody zamknięty czy otwarty), wyliczenie ilości paneli Vertical Planter, dobór oświetlenia, omówienie materiałów potrzebnych do wykonania ogrodu wertykalnego.

Technika wykonywania ogrodów wertykalnych – trochę wiedzy technicznej

W tym punkcie, omawiany jest sposób montażu wcześniej zaprojektowanego ogrodu wertykalnego, czyli jak zmontować wszystkie potrzebne elementy oraz zasada działania automatycznego systemu nawadniania.

Dobór gatunkowy

Omawiamy rośliny, które sprawdzają się na zielonych ścianach oraz dlaczego warto je stosować ze względu na ich różne właściwości. Pokazujemy, w jaki sposób przygotować roślinę do posadzenia na zielonej ścianie.

Pielęgnacja

Wiedza z zakresu pielęgnacji zielonych ścian – bardzo ważna kwestia, gdy nasz ogród już powstał i chcemy się nim cieszyć jak najdłużej.

Przycinanie roślin, nawożenie, czyszczenie zielonej ściany, ustawianie czasu nawadniania czy wymiana kroplowników oraz wiele innych aspektów dotyczących pielęgnacji.

Wycena

W tym punkcie, przedstawiamy, w jaki sposób wycenić ogród wertykalny dla naszego Klienta – potrzebne materiały, robociznę czy transport.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu.