Nasza kolejna „światowa” realizacja z mchu poduszkowego.
Jeśli chcesz w oryginalny sposób ożywić swoje wnętrze i dodatkowo nie tracić czasu na jego pielęgnację, to zielona ściana z mchu to doskonały pomysł!
mapa świata z mchu

Podstawą założenia jest płyta OSB, którą możemy docinać w dowolny sposób, dzięki czemu nasz zielona ściana może przykuwać uwagę również kształtem.
Mech, z którego zielona ściana została wykonana, to mech poduszkowy, stabilizowany (Polemoss). Co właściwie oznacza, że mech jest stabilizowany? Proces stabilizacji, to zabieg, podczas którego naturalne soki roślin są zastępowane przez roztwór stabilizacyjny, dzięki temu, rośliny nie tracą swojego naturalnego wyglądu i nie wymagają żadnej pielęgnacji, podlewania, przycinania.

Mech poduszkowy, zastosowany w tej realizacji, przykuwa naszą uwagę swoją strukturą oraz pięknymi odcieniami zieleni. Podświetlenie go to również świetny sposób, aby uwydatnić jego wyjątkowość. Z racji tego, że mech jest bardzo plastycznym materiałem, bez problemu możemy wykonywać z niego ciekawe elementy dekoracyjne.mapy z mchu

Tworzenie obrazów z mchu jest bardzo proste, więc każdy może sam wykonać własny „żywy obraz”. Potrzebujemy do tego: podstawy obrazu, np. płyty OSB, kleju na gorąco i oczywiście mchu. Jedynym ograniczeniem w tworzeniu takich zielonych ścian jest nasza wyobraźnia.