Kolejna nasza „zielona realizacja” powstała w Katowicach. Tym razem powierzchnia wykonanego przez nas ogrodu wertykalnego to ponad 17 m2 zieleni! Zielona ściana ma prawie 6 m wysokości i 3 m szerokości. Do obsadzenia ogrodu wertykalnego potrzebowaliśmy aż  418 roślin! Wyobraźcie sobie, ile miejsca zajęłaby taka sama ilość roślin, ale w doniczkach.zielona ściana

Cała zielona ściana, została obsadzona wyłącznie jednym gatunkiem roślin,  mianowicie  Scindapsusem, aby dopasować się stylem do prostego, monochromatycznego wnętrza. Scindapsus, to jeden z najlepszych gatunków roślin, który doskonale sprawdza się w ogrodach wertykalnych, więc nie będzie sprawiał problemów pielęgnacyjnych. Oprócz tego, że jest bezproblemowy, dobrze wygląda, to dodatkowo oczyszcza powietrze z toksyn.

Jak wygląda pielęgnacja takiego ogrodu wertykalnego? Nic prostszego! Podlewanie roślin jest automatyczne, ogród podlewa się dwa razy dziennie. Woda jest pobierana z wodociągu, a jej nadmiar odprowadzany do kanalizacji. Pierwsze nawożenie roślin, będziemy wykonywać dopiero po roku od założenia. Zalecane jest nawożenie dolistne.

ogrod wertykalny zaraz po obsadzeniu roslinami