Zielone ściany z mchów i roślin stabilizowanych, to doskonała alternatywa dla ogrodów wertykalnych z żywych roślin. Nie potrzebują wody, światła ani innych zabiegów pielęgnacyjnych. Ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią wilgotność powietrza w miejscu, w którym mają powstać. Zbyt niska wilgotność powietrza powoduje usychanie i przebarwianie się mchu. Jeśli w pomieszczeniu nie ma odpowiedniego poziomu wilgotności należy zastosować nawilżacz powietrza.

Nasze najnowsze realizacje to obrazy z mchu mieszanego w połączeniu z roślinami stabilizowanymi oraz heksagony z mchu poduszkowego.
Zielone ściany z mchów to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację roślin. Wyglądają jak żywe, więc doskonale sprawdzą się jako zamiennik roślin. Należy jednak pamiętać, że nie posiadają żadnych właściwości czyszczących powietrze (w porównaniu do żywych roślin).

Z mchów i roślin stabilizowanych można tworzyć niezwykłe kompozycje. Jest to idealny sposób na wprowadzenie do swojego wnętrza zieleni, która nie przysparza kłopotów pielęgnacyjnych. Ze względu na różnorodność mchów i roślin, tworzenie kompozycji daje nam nieograniczone możliwości. Każdy z nas może stworzyć swoją własną zieloną ścianę.