Zielone ściany z mchów i roślin stabilizowanych, to doskonała alternatywa dla ogrodów wertykalnych z żywych roślin. Nie potrzebują wody, światła ani innych zabiegów pielęgnacyjnych. Ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią wilgotność powietrza w miejscu, w którym mają powstać. Zbyt niska wilgotność powietrza powoduje usychanie i przebarwianie się mchu. Jeśli w pomieszczeniu nie ma odpowiedniego poziomu wilgotności należy zastosować nawilżacz powietrza.

 

Obrazy z roślin i mchu stabilizowanego

 

Nasze najnowsze realizacje to obrazy z mchu mieszanego w połączeniu z roślinami stabilizowanymi oraz heksagony z mchu poduszkowego. Zielone ściany z mchu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację roślin. Wyglądają jak żywe, więc doskonale sprawdzą się jako zamiennik roślin. Należy jednak pamiętać, że nie posiadają żadnych właściwości czyszczących powietrze (w porównaniu do żywych roślin).

Obraz w okrągłej, drewnianej ramie z mchu i roślin stabilizowanych

 

Są to realizacje ograniczone wyłącznie ludzką wyobraźnią. Ze względu na różnorodność mchów i roślin, tworzenie kompozycji daje nam nieograniczone możliwości. Nawet najmniejsze akcenty zieleni nadają uroku wnętrzom. Pięknie komponują się zarówno z drewnem, jak i surowymi materiałami budowlanymi. Ich obecność w pomieszczeniach jest namiastką natury, proekologicznym rozwiązaniem na każdą miarę i kieszeń. Każdy z nas może stworzyć swoją własną zieloną ścianę.

 

Zielony obraz w drewnianej ramie z mchu i roślin stabilizowanych

 

Z mchów i roślin stabilizowanych można tworzyć niezwykłe kompozycje, które nie przysparzają kłopotów pielęgnacyjnych. Wystarczy zapewnić im odpowiednią wilgotność powietrza (zwłaszcza w sezonie grzewczym) oraz chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.  Nie wolno też eksponować takiej dekoracji na światło słoneczne, ponieważ mógłby stracić swój kolor. Na szczęście znacie już profesjonalistów, którzy przeprowadzą pełen serwis mchu i przywrócą dawny blask i świeżość.

 

Realizacja zielonej ściany u jednego z naszych zadowolonych klientów