Pielęgnacja mchów i roślin stabilizowanych

Zielona ściana z mchu lub porostów nie wymaga wody. Rośliny stabilizowane nie potrzebują podlewania i tworzenia systemów nawadniających. Są całkowicie „bezobsługowe”, a przy tym nie tracą swojej naturalnej soczystości.

Należy pamiętać, że nie sto to rośliny żywe. Zostały wysuszone, poddane procesowi stabilizacji i pomalowane. Należy chronić je przed kontaktem z wodą i nie spryskiwać powierzchni żadnymi aerozolami. Może to spowodować odbarwienia.

 

Ściany z roślin stabilizowanych nie potrzebują światła. Nie preferują zbyt długiego i intensywnego nasłonecznienia. Może to spowodować wyparowywanie stabilizatorów. Promienie słońca mogą  również spowodować matowienie lub blaknięcie.

Proces stabilizacji sprawia, że oferowane przez nas rośliny, mchy i porosty, to materiały bardzo trwałe. Ściany z roślin są też przyjazne osobom, które cierpią na alergie. Nie wymagają podlewania, dodatkowego naświetlania i konserwacji. 

Wymagania

  • Wilgotność na poziomie 45-55% – utrzymanie mchu w najlepszej kondycji;
  • Nie wymaga: nawadniania, nawożenia, pielęgnacji, przycinania;
  • Może znajdować się w pomieszczeniach bez dostępu do naturalnego światła;
  • Zmiany w wilgotności powietrza w pomieszczeniu: nadmiar – mech może spęcznieć lub tracić farbę, niedobór – mech ulega przesuszeniu i potrafi się kruszyć.

Gdy w pomieszczeniu jest zbyt niska wilgotność powietrza należy zainstalować nawilżacz powietrza.