Panele

Posiadamy w sprzedaży dwa systemy do wykonywania ogrodów wertykalnych:

 

 

Zostały zaprojektowane, aby każdy mógł samodzielnie, w prosty sposób wykonać ogród wertykalny. Można używać ich zarówno na ścianach wewnętrznych jak i zewnętrznych, ogrodzeniach i innych podporach. Oba rodzaje z łatwością przytniemy do dowolnego rozmiaru. Panele Vertical Planter możemy również zamówić pod konkretny wymiar. Boki można oprawiać w ramy z różnych materiałów (stal nierdzewna, drewno itp.).

Panele Florafelt oraz Vertical Planter to rozwiązania dedykowane zarówno dla profesjonalistów jak i osób, które zamierzają samodzielnie wykonywać zielone ściany. Dzięki instrukcjom zamieszczonym na naszej stronie, możecie dowiedzieć się Państwo, w jaki sposób samodzielnie wykonać ogród wertykalny.

 

Zapraszamy do zapoznania się z opisem poniżej oraz informacjami w zakładce INSTRUKCJE

Dostępność paneli Vertical Planter  – do 10 dni roboczych.

Dostępność paneli Florafelt  – do 60 dni roboczych.

W celu zakupu prosimy o kontakt telefoniczny, e-mail lub do skorzystania z naszego sklepu internetowego.

Istnieje możliwość zakupu kompletu materiałów potrzebnych do wykonania zielonej ściany.


 

Panele Vertical Planter to najprostsze rozwiązanie do wykonania profesjonalnego ogrodu wertykalnego. Materiał wykorzystany do produkcji modułów jest w 100% wykonany z elementów, które pochodzą z recyklingu.

Zastosowanie tkaniny pozytywnie wpływa na rozwój roślin. Korzenie mogą swobodnie oddychać i rozrastać się przez wiele lat. Rośliny mogą swobodnie rozwijać się i ukorzeniać na całej ścianie.  Rośliny splatają się nawzajem i tworzą specyficzne środowisko, które istnieje przez wiele lat. Przy odpowiedniej pielęgnacji rozwijają się i nigdy nie zabraknie im miejsca.

Gotowe kieszenie osadzone są na lekkiej, nieprzepuszczalnej płycie z tworzywa sztucznego. Woda zasilająca rośliny przesiąka jedynie przez tkaninę, dzięki czemu zielona ściana z mchu lub innych roślin nie niszczy podłóg i elementów wyposażenia. Płyta usztywnia panel oraz jest dodatkową izolacją. Stosując odpowiednią technikę montażu z paneli możemy tworzyć zarówno pionowe ogrody wewnętrzne i zewnętrzne.

Zrób to sam… – Panele Verticla Planter to doskonały sposób aby samemu wykonać ogród wertykalny!

 Panel do zielonych ścian

 

Cechy panelu Vertical Planter:

 • rozmiar: szerokość 79 cm x wysokość 61 cm x głębokość złożonego panelu 3 cm, po rozłożeniu do ok 10 cm
 • waga: 3 kg (około 12 kg z roślinami),
 • zawiera:  włókninę korzeniową, zestaw kroplowników, wkręty do mocowania,
 • ma 12 kieszeni na rośliny,
 • kolor filcu: czarny,
 • nie zawiera roślin.

Trwałe, bezpieczne i ekologiczne

Panel do ogrodu wertykalnego

Vertical Planter jest odpory na mole, pleśń i nie powoduje przykrego zapachu. Nie zawiera też czynników alergennych, związków drażniących ani rakotwórczych.

Płyta mocująca jest wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Panel wyróżnia się niewielką wagą oraz wysoką wytrzymałością. Jest też odporny na wodę i chemikalia. Vertical Planter w całości powstają z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Dzięki temu ściany z roślin są jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Ponadto stabilny, miękki i prawie niezniszczalny materiał zapewnia optymalne środowisko dla wertykalnego ogrodu.

Największymi zaletami paneli Florafelt lub Vertical Planetr, jest ich wytrzymałość oraz zdolność do stwarzania specyficznego, sprzyjającego rozwój roślin środowiska.

Ogrody wertykalne wykonane za pomocą naszych materiałów skonstruowane są tak, aby :

 • rośliny mogły swobodnie oddychać i rozwijać się przez długie lata
 • korzeniom roślinnym nigdy nie zabraknie miejsca.
 • nasze rośliny nigdy nie zostaną przelane i nie grozi im gnicie.

Podczas podlewania front ogrodu pozostaje suchy, a woda spływa jedynie po tylnej ścianie paneli. Roślina pobiera  tyle wody ile potrzebuje, a jej nadmiar jest oddawany.  Obieg powietrza oraz szybko schnący materiał, eliminują możliwości powstawania różnego rodzaju pleśni. W naszych realizacjach sami możemy zdecydować czy przy roślinach zostawimy odrobinę ziemi, czy też wyeliminujemy ją całkowicie. Dzięki temu, nasze systemy są bardzo czyste i przyjazne dla alergików.

 

 


 

Florafelt to lekkie donice przeznaczone do tworzenia ogrodów wertykalnych. Są w 100% wykonane z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. Gotowe kieszenie są przyszywane do lekkiej wodoodpornej płyty z tworzywa sztucznego. Woda przemieszcza się tylko przez tkaninę. Za pomocą paneli Florafelt, można łatwo i szybko wykonać ogród wertykalny. Kwiatowa ściana na bazie takiej konstrukcji doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Cechy panelu Florafelt:

 • rozmiar: szerokość 81 cm x wysokość 61 cm x głębokość 4 cm,
 • waga: 3,2 kg (około 12 kg z roślinami),
 • zawiera:  włókninę korzeniową, linię kroplującą oraz wieszaki do montowania,
 • jest wyposażony w 12 kieszeni na rośliny,
 • kolor filcu: czarny,
 • nie zawiera roślin.

Trwałe i bezpieczne

Panel jest odpory na mole, pleśń i nie powoduje przykrego zapachu oraz alergii. Nie zawiera związków drażniących ani rakotwórczych. Płyta mocująca została wykonana z polipropylenu (HDPE) – bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Panel jest lekki i bardzo wytrzymały, a także odporny na chemikalia i wodę.

Ekologiczna konstrukcja

Panele, z których można tworzyć pionowe ogrody, są w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Produkowana z nich tkanina jest miękka, nietoksyczna, stabilna i praktycznie niezniszczalna. Ekologiczny materiał syntetyczny tworzy idealne środowisko, w którym może powstać kwiatowa ściana. Jest bardzo ceniony i chętnie wykorzystywany przez artystów i architektów, ponieważ jest trwalszy od materiałów organicznych, które podlegają szybkiemu rozkładowi.

 

W celu zapoznania się z technikami wykonywania ogrodów wertykalnych zapraszamy do zapoznania się z zakładką INSTRUKCJE.