W ostatnich czasach ogrody wertykalne kojarzone są głównie z zielenią we wnętrzach. Zwykle są wykonane ze znanych nam doskonale – roślin doniczkowych. Coraz częściej jednak decydujemy się na tworzenie zielonych ścian na zewnątrz. Większa świadomość ekologiczna oraz chęć otaczania się roślinami powoduje, że rośnie zainteresowanie ogrodami wertykalnymi zewnętrznymi.

 

Co daje nam ogród wertykalny?

Po pierwsze, zielone ściany dają ukojenie. Chyba każdy z nas lubi patrzeć na rośliny. W przestrzeniach mocno zurbanizowanych brakuje ludziom kontaktu z naturą. Coraz mniej miejsca przeznacza się na tereny zielone. Chociaż ta tendencja zmienia się na lepsze, to nadal ciągle mało jest takich miejsc. Dlaczego więc nie spróbować zazielenić naszej przestrzeni w miejscach, gdzie teoretycznie wydaje się to niemożliwe? Zielona ściana na elewacjach budynków, na wiatach przystankowych czy innych wolno stojących konstrukcjach – jest to możliwe do zrealizowania.

Chcąc wyjść na przeciw temu zadaniu – promujemy tworzenie zielonych ścian zewnętrznych. Cały czas doskonalimy nasz produkt, aby jak najlepiej funkcjonował w przestrzeni. Równie ważny – jak sam system ogrodów wertykalnych – jest dobór gatunkowy roślin. Nasz klimat tego nie ułatwia. Większość stosowanych roślin zamiera na czas zimy. Z tego powodu ludzie niechętnie decydują się na takie rozwiązania.  Dlatego cały czas testujemy rośliny, by sprawdzić ich przeżywalność w naszym klimacie oraz walory estetyczne na przełomie wszystkich pór roku. Jesteśmy przekonani, że odpowiednio skomponowane połączenie bylin, traw oraz krzewów liściastych i iglastych powinno zadowolić nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Pierwszych faworytów już mamy w kolekcji.

 

Testujemy rośliny zanim wprowadzimy je do oferty

Autorska testowa zielona ściana zewnętrzna ostała obsadzona 48 gatunkami (również w odmianach) roślin. Posiada automatyczny system nawadniania. Filc, z którego został wykonany panel – tym razem w kolorze szarym – sprawdzamy jego reagowanie na zmienne warunki atmosferyczne – w tym duże nasłonecznienie. Poza kolorem jest jeszcze jedna różnica w porównaniu z naszym panelem Vertical Planter. Jaka? A mianowicie: więcej kieszeni na rośliny. W jednym panelu o wymiarach 61 cm wys. x 79 cm szer. zmieści się aż 16 roślin. Nowy panel już niedługo w naszej ofercie sprzedażowej.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych – wówczas nie ominą Was żadne nowości! W razie jakichkolwiek pytań nasz profesjonalny doradca w zakresie zielonych ścian z przyjemnością odpowiada na wszystkie pytania. To nic nie kosztuje 

 

Testowa ściana zielona zewnętrzna przed obsadzeniem roślinnością

Wyposażona w automatyczny system nawadniania

Testowa zielona ściana zewnętrzna obsadzona roślinnością

Jak widać – rośliny już zdążyły się zadomowić

Wyniki testów są naprawdę obiecujące!