Mobilne ogrody wertykalne

Gdy nośność ściany nie jest wystarczająca lub nie można sprostać wymaganiom wodnym, możemy zastosować ogród wertykalny z zamkniętym obiegiem wody.

Można wykonać go w wersji mobilnej (przestawnej). Może stać praktycznie wszędzie. Przy roślinach znajduje się zbiornik z wodą, w którym umieszczona jest pompa. W zaplanowanych godzinach pompa załącza się i pompuje wodę na ścianę. Woda krąży w obiegu zamkniętym i po zasileniu roślin, wraca do zbiornika. Niewielki sterownik (10 cm x 10 cm) uruchamiający nawadnianie podłączony jest do gniazdka. Gniazdko powinniśmy zaplanować w okolicach umiejscowienia ogrodu. 

 

Mobilna zielona ściana jest bardzo prosta w obsłudze. Bez problemu można ją obsadzić roślinami, a w razie potrzeby przearanżować na inny roślinny wzór. Zajmuje to kilka minut. Poprawiają mikroklimat w pomieszczeniu, wpływając na dobre samopoczucie. To sposób, aby mieć codzienny kontakt z naturą bez wychodzenia z domu.

Mobilne zielone ściany dostępne są na zamówienie w każdym rozmiarze. W większości jednak nie przekraczają 160 cm szerokości oraz 250 cm wysokości. Podyktowane jest to w szczególności wagą oraz stabilnością gotowego elementu. Dostępne są wszystkie kolory z palety kolorów RAL.

To ekologiczny mebel, który po obsadzeniu roślinami, stworzy specyficzne środowisko, wprowadzając do wnętrza niesamowity mikroklimat.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego oświetlenia, montowanego bezpośrednio na ramy zielonej ściany.

Więcej na temat mobilnych ogrodów można dowiedzieć się w zakładce INSTRUKCJE