Ogród wertykalny od posadzki – kanalizacja

PRZYKŁADY OGRDÓW ZACZYNAJĄCYCH SIĘ OD POSADZKI

Aby wykonać ogród wertykalny zaczynający się od samej posadzki, kanalizację należy zaplanować tak aby była ona zlicowana z podłogą. Należy pamiętać, że góra kielicha rury kanalizacyjnej powinna być najniższą częścią ogrodu i musi być zlicowana z podłogą.

Kanalizacja najczęściej wykonana jest z rury fi 32 lub fi 50. W większości przypadków rekomendujemy jednak rurę o przekroju fi 50.

Poniżej znajduje się kilka przykładów takiego przyłącza.

Należy zwrócić uwagę na:

 

  • odległość rury kanalizacyjnej od ściany na której będzie zamontowany ogród. Pamietajmy, że system ogrodu będzie oddalony od ściany (głębokość systemu) o maksymalnie 7 centymetrów. Jeśli więc kanalizacja oddalona będzie dalej to może okazać się, że wystaje poza system i rynna zbiorcza jej nie przykryje.
  • Umiejscowienie kanalizacji po szerokości ściany powinni być jak najbliżej środka planowanego ogrodu. Jeśli jednak nie jest to możliwe, można je przesunąć dowolnie w lewą lub w prawą stronę. Nie może jednak wyjść poza obrys ogrodu wertykalnego ani zbliżyć się mniej niż 10 cm do obydwu krawędzi planowanego ogrodu.
  • Niezbędne jest zasyfonowanie odpływu.

PRZYKŁADY PRZYŁĄCZA KANALIZACYJNEGO DO OGRODU ZACZYNAJĄCEGO SIĘ OD POSADZKI