Ogrody wertykalne z ukrytym zbiornikiem do zabudowy 

W tym przypadku chęci zastosowania takiego rozwiązania powinniśmy wykonać:
  • przyłącze elektryczne do zasilania pompy
  • oświetlenie odpowiednie do doświetlania roślin

 

PRZYŁĄCZE ELEKTRYCZNE
 
Do podlewania ogrodu wertykalnego z zamkniętym obiegiem wody wykorzystuje się pompę, która umieszczona jest obok zbiornika z wodą. Zbiornik znajduje się poniżej ogrodu i przeznaczony jest do zabudowy. Jest możliwość wykonania zabudowy ze stali nierdzewnej przez nas. Do zasilania pompy należy wykonać gniazdo elektryczne 230V. Najlepiej wykonać je tuż obok planowanego miejsca na zbiornik.
OŚWIETLENIE
 

Minimalna ilość światła skierowanego na ogród wertykalny powinna być nie mniejsza niż 800 lux na każdy m2 ogrodu wertykalnego.  Oświetlenie LED użyte do doświetlania roślin powinno zawierać odpowiednie spectrum wspomagające roślinę w procesie fotosyntezy. Najczęściej lampy o barwie 4000 K – 6500 K oraz Ra nie mniejszym niż 90 jest wystarczające do doświetlania ogrodu wertykalnego.

Najczęściej oświetlenie oddalone jest od ogrodu wertykalnego około 120-170 centymetrów.

Rekomendujemy, aby oświetlenie podłączać do włącznika czasowego. Zapobiega to sytuacji, w której nasze rośliny nie dostaną wystarczającej ilości światła gdy np. wyjedziemy na urlop.

Ogród powinien doświetlać się ok 3-18 h dziennie, w zależności od warunków otoczenia oraz pory roku. Więcej informacji o oświetleniu ogrodu wertykalnego znajdziesz w zakładce Instrukcje – Oświetlenie.

Inne przykłady wykonania zbiornika na wodę, który można przeznaczyć do zabudowy