Ogrody wertykalne z żywego mchu +GOKE

Ogrody wertykalne z żywych mchów +GOKE w przeciwieństwie do powszechnych machów stabilizowanych są żywe i aktywnie wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach. 

  • Jest to prawdopodobnie aktualnie najlepsze rozwiązanie zastosowania żywych roślin na ścianach wertykalnych.
  • Mchy wzrastają bardzo powoli dlatego serwis żywych mchów jest ograniczony. 
  • Podlewanie i doświetlanie odbywa się automatycznie

Mech ma prawdopodobnie najlepsze właściwości oczyszczające powietrze i dotleniające ze wszystkich roślin. Wynika to częściowo z ogromnej powierzchni roślin mchów – zasadniczo „zielonych płuc” wychwytujących wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, alergeny i szkodliwe cząsteczki. Mech i towarzyszące mu pożyteczne drobnoustroje w rzeczywistości „żywią się” tymi cząstkami, ponieważ mech pobiera wszystkie składniki odżywcze z powietrza i wody – nie ma korzeni.

Mech jest tak skuteczny jako filtr dzięki swojej ogromnej powierzchni (szacuje się, że na metr kwadratowy mchów przypada aż 5 milionów małych listków).

Technologia wykonywania ścian z żywych mchów oparta są na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu naszego partnera Green’s Green Ltd z Japonii.

Ze względu na wolny przyrost Mchy +GOKE praktycznie nie wymagają pielęgnacji. Należy dostarczyć im jedynie światło i wodę.

Każdy użyty mech, w zależności od jego rodzaju, musi przynajmniej jeden sezon wzrastać w naszej szkółce na Lubelszczyźnie tak aby obraz który Państwo otrzymacie był w pełni porośnięty i od pierwszych dni cieszył swoim wyglądem i właściwościami.

ODPORNE NA WYSYCHANIE

Wbrew powszechnej opinii mchy to organizmy odporne na odwodnienie. Nie mają korzeni a wodę i składniki odżywcze wchłaniają poprzez swoją całą powierzchnię. Fotosyntezę przeprowadzają tak długo, jak długo są nawilżone. Kiedy jednak wyschną, wchodzą w stan „uśpienia”, który może trwać nawet około roku.

Mchy chłoną wodę z atmosfery, przez deszcz, mgłę, a nawet z pary wodnej. Absorpcja „od dołu” jest również możliwa.

ODPORNE NA NISKĄ I WYSOKĄ TEMPEARTURĘ

Mchy są również bardzo odporne na temperaturę. Potrafią przetrwać -30°C i + 60°C (w stanie suchym). Są niezwykle wytrzymałe.

NATURALNY FILTR BIOLOGICZNY

Pochłanianie składników odżywczych oraz wody poprzez całą ich powierzchnię skutkuje tym, iż są one bardzo wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza lub wody. Mogą być więc wykorzystywane jako wskaźniki biologiczne lub jako filtry.

ODPORNE NA SZKODNIKI ORAZ CHOROBY

Żyją na dnie lasu, gdzie mają wielu potencjalnych wrogów naturalnych: grzyby, bakterie, ślimaki, insekty czy gąsienice. Przez miliony lat mchy nauczyły się bronić przed wrogami.

Zawierają chroniące je przed nimi substancje. Może być to powód, że mchy wykazują również działanie przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe.