Florafelt

Florafelt to lekkie donice przeznaczone do tworzenia ogrodów wertykalnych. Są w 100% wykonane z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. Gotowe kieszenie są przyszywane do lekkiej wodoodpornej płyty z tworzywa sztucznego. Woda przemieszcza się tylko przez tkaninę. Za pomocą paneli Florafelt, można łatwo i szybko wykonać ogród wertykalny. Kwiatowa ściana na bazie takiej konstrukcji doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

florafelt-vertical-garden-planter-12-pocket-2

Cechy panelu Florafelt:

  • rozmiar: szerokość 81 cm x wysokość 61 cm x głębokość 4 cm,
  • waga: 3,2 kg (około 12 kg z roślinami),
  • zawiera:  włókninę korzeniową, linię kroplującą oraz wieszaki do montowania,
  • jest wyposażony w 12 kieszeni na rośliny,
  • kolor filcu: czarny,
  • nie zawiera roślin.

 

Trwałe i bezpieczne

Panel jest odpory na mole, pleśń i nie powoduje przykrego zapachu oraz alergii. Nie zawiera związków drażniących ani rakotwórczych. Płyta mocująca została wykonana z polipropylenu (HDPE) – bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Panel jest lekki i bardzo wytrzymały, a także odporny na chemikalia i wodę.

 

Ekologiczna konstrukcja

Panele, z których można tworzyć pionowe ogrody, są w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Produkowana z nich tkanina jest miękka, nietoksyczna, stabilna i praktycznie niezniszczalna. Ekologiczny materiał syntetyczny tworzy idealne środowisko, w którym może powstać kwiatowa ściana. Jest bardzo ceniony i chętnie wykorzystywany przez artystów i architektów, ponieważ jest trwalszy od materiałów organicznych, które podlegają szybkiemu rozkładowi.

Florafelt-Vertical-Garden-Guide-14 Florafelt-Vertical-Garden-Guide-13 florafelt-vertical-garden-planter-12-pocket-5