Marzysz o zielonym kąciku w swoim małym mieszkaniu czy na balkonie, ale brakuje Ci miejsca na ustawianie doniczek z roślinami? Nic straconego! Artykuł, który właśnie czytasz, wprowadzi Cię w świat zieleni. Nowe ogrody wertykalne to doskonałe rozwiązanie dla niedużych przestrzeni.

Odkryjesz, czym są i jakie korzyści niosą ze sobą ogrody wertykalne oraz jak je pielęgnować. Podpowiemy, jak dopasować ogród do Twoich własnych potrzeb. Przygotuj się na dawkę inspiracji i wyobraź sobie zielony raj, który możesz stworzyć we własnym wnętrzu!

Ogrody wertykalne to nowoczesne rozwiązanie.

W ogromnym skrócie ogród wertykalny to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrodnictwa i dekoracji wnętrz. Pozwala ono na uprawę roślin w pionie. To doskonały sposób na zagospodarowanie m.in. małych przestrzeni, t.j.: balkony, ogródki ziołowe, kuchnie, łazienki, korytarze, klatki schodowe, salony urody, małe sklepy… Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia! Tym samym zyskujemy jakże ciekawą i nowoczesną aranżację mieszkania. Zobaczcie sami:

  • Oszczędność miejsca: nasi pracownicy specjalizują się w projektowaniu i tworzeniu ogrodów wertykalnych, które można umieścić w przestrzeni o minimalnej szerokości nawet 30 cm. Dzięki temu, że wykorzystujemy specjalistyczne technologie – panele Vertical Planter.
  • Dekoracyjność: nasze ogrody wertykalne charakteryzują się doskonałą równowagą między funkcjonalnością, a estetyką, co sprawia, że są nie tylko praktyczne, ale i piękne. Dbamy o każdy szczegół i wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiały.
  • Ogród wertykalny to idealna inwestycja w czyste powietrze. Rośliny oczyszczają powietrze z toksyn i szkodliwych substancji (w tym czadu). Niwelują szkodliwe działanie dymu papierosowego czy smogu. Zdecydowanie wpłynie to na poprawę zdrowia i samopoczucia domowników.
  • Łatwiejsza pielęgnacja: Dzięki swojej kompaktowej budowie, małe ogrody wertykalne nie potrzebują ani dużo miejsca, ani czasu na pielęgnację. Wystarczy zastosować kilka podstawowych zasad, by nawet laik mógł cieszyć oczy bajkowym ogrodem.
  • Ściany kwiatowe to nie tylko piękno dla oczu. To także zdrowie dla duszy. W kontakcie z naturą można się zrelaksować i wyciszyć. Obecność roślin pobudza układ nerwowy (rozwija mózg) oraz obniża ciśnienie krwi. Dlatego też ogrody wertykalne są idealnym rozwiązaniem w miejscach przeznaczonych dla dzieci, seniorów oraz osób prowadzących intensywny tryb życia.
  • Ogrody wertykalne mogą mieć również funkcję użytkową, np. w formie ziołowego ogródka kuchennego. Od tej pory świeża mięta, bazylia czy oregano, będą zawsze pod ręką. 
  • Ekologia: Vertical Planter w całości powstają z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Dzięki temu ściany z roślin są jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Ponadto stabilny, miękki i prawie niezniszczalny materiał zapewnia optymalne środowisko dla rozwijających się roślin.

Zielone ściany – projektowanie, realizacja i doradztwo.

Jesteśmy specjalistami w zakresie projektowania i realizacji zielonych ścian. Nasze usługi są skierowane do wszystkich, którzy pragną cieszyć się pięknym i funkcjonalnym ogrodem w swoim domu, niezależnie od swojego poziomu umiejętności ogrodniczych. W ramach naszej oferty zapewniamy kompleksowe wsparcie – od doradztwa i projektowania, aż po instalację i pielęgnację zielonej ściany.

Doradzimy jakie akcesoria wybrać do samodzielnego montażu zielonej ściany.

Oferujemy naszym klientom pełen zakres usług: kompleksowy projekt i realizację oraz doradzimy jakie akcesoria do samodzielnego montażu zielonej ściany wybrać. Dzięki temu każdy – bez względu na swoje umiejętności ogrodnicze – może cieszyć się pięknym i funkcjonalnym ogrodem w swoim domu. Dzięki naszym wskazówkom, każdy zainteresowany może samodzielnie zainstalować zieloną ścianę w swoim domu.

Jesteśmy dumni z faktu, że nasza firma od wielu lat cieszy się uznaniem i zaufaniem klientów, którzy doceniają naszą jakość usług oraz indywidualne podejście do każdego projektu. Na naszej stronie internetowej udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o zielonych ścianach oraz udostępniamy wiele cennych wskazówek i porad dotyczących ich projektowania i pielęgnacji. Zachęcamy również do kontaktu z nami przez formularz, w przypadku pytań lub potrzeby fachowego doradztwa.

Z przyjemnością odpowiadamy na wszystkie pytania od czytelników. Na naszej stronie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o ogrodach wertykalnych. Zachęcamy również do kontaktu przez formularz.