Ściany Mobilne

Zielone ściany to ekologiczny mebel, który po obsadzeniu roślinami, stworzy specyficzne środowisko, wprowadzając do wnętrza niesamowity mikroklimat. Rośliny, zamieniając CO2 w tlen, utrzymają powietrze w dobrej kondycji. Zielone ściany idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach, w których pełnią funkcję regulatora wilgotności. Pochłoną też nadmiar hałasu i sprawią, że przestrzeń życiowa stanie się bardziej komfortowa.

 

Mobilna zielona ściana jest bardzo prosta w obsłudze. Bez problemu można ją obsadzić roślinami, a w razie potrzeby przearanżować na inny roślinny wzór. Mobilne ogrody wertykalne poprawiają mikroklimat w pomieszczeniu, wpływając na dobre samopoczucie. To sposób, aby mieć codzienny kontakt z naturą bez wychodzenia z domu.

instrukcje
Zasada działania mobilnego ogrodu wertykalnego jest bardzo prosta. Woda znajdująca się w zbiorniku poniżej roślin, za pomocą pompy, podawana jest na powierzchnię zielonej ściany. W górnej części ogrodu wertykalnego umieszczone są kroplowniki, które dozują odpowiednią ilość wody. Po przesiąknięciu przez zieloną ścianę, nadmiar wody wraca do zbiornika. Do zainstalowania mobilnego ogrodu wertykalnego potrzebny jest jedynie dostęp do prądu w celu podłączenia pompy.

 

Mobilne zielone ściany dostępne są na zamówienie w każdym rozmiarze. W większości jednak nie przekraczają 160 cm szerokości oraz 250 cm wysokości. Podyktowane jest to w szczególności wagą oraz stabilnością gotowego elementu. Dostępne są wszystkie kolory z palety kolorów RAL.

 

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego oświetlenia, montowanego bezpośrednio na ramy zielonej ściany.