sklep online
| Panele
534
page-template-default,page,page-id-534,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Zielone ściany – panele

Posiadamy w sprzedaży dwa systemy do wykonywania ogrodów wertykalnych:

Polski system Vertical Planter oraz panele Florafelt produkowane w USA

 

Zostały zaprojektowane, aby każdy mógł samodzielnie, w prosty sposób wykonać ogród wertykalny. Można używać ich zarówno na ścianach wewnętrznych jak i zewnętrznych, ogrodzeniach i innych podporach. Oba rodzaje z łatwością przytniemy do dowolnego rozmiaru. Panele Vertical Planter możemy również zamówić pod konkretny wymiar. Boki można oprawiać w ramy z różnych materiałów (stal nierdzewna, drewno itp.).

Panele Florafelt oraz Vertical Planter to rozwiązania dedykowane zarówno dla profesjonalistów jak i osób, które zamierzają samodzielnie wykonywać zielone ściany. Dzięki instrukcjom zamieszczonym na naszej stronie, możecie dowiedzieć się Państwo, w jaki sposób samodzielnie wykonać ogród wertykalny.

 

Zapraszamy do zapoznania się z opisem poniżej oraz informacjami w zakładce INSTRUKCJE

Dostępność paneli Vertical Planter  – do 10 dni roboczych.

Dostępność paneli Florafelt  – do 60 dni roboczych.

W celu zakupu prosimy o kontakt telefoniczny, e-mail lub do skorzystania z naszego sklepu internetowego.

Istnieje możliwość zakupu kompletu materiałów potrzebnych do wykonania zielonej ściany.


 

Panele Vertical Planter to najprostsze rozwiązanie do wykonania profesjonalnego ogrodu wertykalnego. Materiał wykorzystany do produkcji modułów jest w 100% wykonany z elementów, które pochodzą z recyklingu.

Zastosowanie tkaniny pozytywnie wpływa na rozwój roślin. Korzenie mogą swobodnie oddychać i rozrastać się przez wiele lat.

Gotowe kieszenie osadzone są na lekkiej, nieprzepuszczalnej płycie z tworzywa sztucznego. Woda zasilająca rośliny przesiąka jedynie przez tkaninę, dzięki czemu zielona ściana z mchu lub innych roślin nie niszczy podłóg i elementów wyposażenia. Płyta usztywnia panel oraz jest dodatkową izolacją. Stosując odpowiednią technikę montażu z paneli możemy tworzyć zarówno pionowe ogrody wewnętrzne i zewnętrzne.

 Panel do zielonych ścian

 ogrodwertykalny-06-zmniejszony-769x1024

Cechy panelu Vertical Planter:

 • rozmiar: szerokość 79 cm x wysokość 61 cm x głębokość złożonego panelu 3 cm, po rozłożeniu do ok 10 cm
 • waga: 3 kg (około 12 kg z roślinami),
 • zawiera:  włókninę korzeniową, zestaw kroplowników, wkręty do mocowania,
 • ma 12 kieszeni na rośliny,
 • kolor filcu: czarny,
 • nie zawiera roślin.

Trwałe, bezpieczne i ekologiczne

 

Panel do ogrodu wertykalnego

Vertical Planter jest odpory na mole, pleśń i nie powoduje przykrego zapachu. Nie zawiera też czynników alergennych, związków drażniących ani rakotwórczych.

Płyta mocująca jest wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Panel wyróżnia się niewielką wagą oraz wysoką wytrzymałością. Jest też odporny na wodę i chemikalia. Vertical Planter w całości powstają z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Dzięki temu ściany z roślin są jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Ponadto stabilny, miękki i prawie niezniszczalny materiał zapewnia optymalne środowisko dla wertykalnego ogrodu.


 

Florafelt to lekkie donice przeznaczone do tworzenia ogrodów wertykalnych. Są w 100% wykonane z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. Gotowe kieszenie są przyszywane do lekkiej wodoodpornej płyty z tworzywa sztucznego. Woda przemieszcza się tylko przez tkaninę. Za pomocą paneli Florafelt, można łatwo i szybko wykonać ogród wertykalny. Kwiatowa ściana na bazie takiej konstrukcji doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Florafelt12-PocketPanelLivingWallSystem1

Cechy panelu Florafelt:

 • rozmiar: szerokość 81 cm x wysokość 61 cm x głębokość 4 cm,
 • waga: 3,2 kg (około 12 kg z roślinami),
 • zawiera:  włókninę korzeniową, linię kroplującą oraz wieszaki do montowania,
 • jest wyposażony w 12 kieszeni na rośliny,
 • kolor filcu: czarny,
 • nie zawiera roślin.

Florafelt12-PocketPanelLivingWallSystem4-e1561117699598 

Trwałe i bezpieczne

Panel jest odpory na mole, pleśń i nie powoduje przykrego zapachu oraz alergii. Nie zawiera związków drażniących ani rakotwórczych. Płyta mocująca została wykonana z polipropylenu (HDPE) – bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Panel jest lekki i bardzo wytrzymały, a także odporny na chemikalia i wodę.

 

Ekologiczna konstrukcja

Panele, z których można tworzyć pionowe ogrody, są w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Produkowana z nich tkanina jest miękka, nietoksyczna, stabilna i praktycznie niezniszczalna. Ekologiczny materiał syntetyczny tworzy idealne środowisko, w którym może powstać kwiatowa ściana. Jest bardzo ceniony i chętnie wykorzystywany przez artystów i architektów, ponieważ jest trwalszy od materiałów organicznych, które podlegają szybkiemu rozkładowi.

 

W celu zapoznania się z technikami wykonywania ogrodów wertykalnych zapraszamy do zapoznania się z zakładką INSTRUKCJE.

 

pinterest

RussiaPolandEnglish