Trwałe, solidne, automatycznie nawadniane ogrody wertykalne to nasza specjalność. Niniejszym mamy ogromną przyjemność przedstawić Wam nowy, 16-kieszeniowy Panel Vertical Planter w naszej ofercie sprzedażowej! Nieustannie się rozwijamy i w odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadzamy nowy panel dedykowany przede wszystkim zielonym ścianom zewnętrznym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go również do realizacji wewnętrznych. Czym on się wyróżnia?

 

Przede wszystkim na tej samej powierzchni zmieścimy więcej – bo aż 16 roślin. Oznacza to, że w przeliczeniu na 1m2 jesteśmy w stanie posadzić już nie 24, ale aż 33 rośliny! Rośliny niczego na tym nie tracą, a my zyskujemy nowych sojuszników w walce o czyste powietrze. Panel wyróżnia się również jasnym, szarym kolorem. Dla miłośników klasyki – będzie dostępny również w kolorze czarnym.

Nowy, 16-kieszeniowy Panel Vertical Planter do budowy ogrodów wertykalnych

Nowy, 16-kieszeniowy Panel Vertical Planter daje możliwość obsadzenia aż 33 roślin w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy!

 

Więcej roślin – więcej tlenu – czystsze powietrze!

Nie od dziś wiadomo, że rośliny pochłaniają nie tylko dwutlenek węgla, ale i inne szkodliwe substancje. Im bardziej zadbamy o to, by wokół nas było ich jak najwięcej – tym większe dla nas korzyści. Z ciekawostek: Epipremnum Złociste jest najlepszym roślinnym pochłaniaczem czadu. Z kolei Bluszcz Pospolity najlepiej poradzi sobie ze związkami chemicznymi zawartymi w dymie papierosowym. Każda kolejna roślina to inwestycja w zdrowie domowników, klientów, pracowników…

Nowy, 16-kieszeniowy Panel Vertical Planter do budowy ogrodów wertykalnych

Epipremnum złociste (na zdjęciu) jest najlepszym, roślinnym pochłaniaczem czadu. Jest podstawowym gatunkiem stosowanym na zielonych ścianach.

 

 

Specyfikacje techniczne: Panel Vertical Planter 16-kieszeni

Rozmiar pozostaje niezmienny: szerokość 79 cm x wysokość 61 cm x głębokość panelu przed montażem 3 cm (po obsadzeniu roślinami może wzrosnąć do ok 10 cm). Zmienia się ilość kieszeni, ponieważ na tej samej powierzchni tworzymy ich aż 16. Tym samym współczynnik roślin na 1m2 wzrósł z 24 do 33. Przysłuży się to szybszemu zazielenieniu naszego ogrodu.

Panel niezmiennie zadziwia swoją lekkością, ponieważ waży zaledwie 3 kg. Dzięki temu cała konstrukcja nie obciąża nadmiernie ściany mieszkania nawet po obsadzeniu roślinami.

Nowy, 16-kieszeniowy Panel Vertical Planter do budowy ogrodów wertykalnych

Każdy ogród wyposażamy w automatyczny system nawadniania za pomocą m.in. kroplowników umieszczonych w najwyższym rzędzie kieszeni ogrodu wertykalnego

 

 

Ekologia od początku do końca

Panele Vertical Planter w całości wykonywane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Tym samym są one przyjazne dla środowiska od samego początku produkcji. Tworzywo sztuczne, które wykorzystujemy jest praktycznie niezniszczalne (pomijając celowe uszkodzenia). Panel zapewnia roślinom dogodne warunki rozwoju na lata. Dzięki zastosowaniu włókniny korzeniowej – roślinom w kieszeniach nie zabraknie miejsca do rozwoju. Stabilny, a jednocześnie miękki materiał zapewnia optymalne środowisko dla wertykalnego ogrodu. Vertical Planter jest odpory na mole, pleśń i nie powoduje przykrego zapachu. Nie zawiera też czynników alergennych, związków drażniących ani rakotwórczych. Co więcej – możemy zupełnie wyeliminować ziemię i tym samym uczynić ogród zupełnie wolnym od alergenów. Jest to szczególnie ważne nie tylko dla alergików, ale i dla projektów ogrodów w miejscach wspierających kondycję zdrowotną klientów, jak: sanatoria, SPA, salony piękności, siłownie itp.

Ściana testowa zbudowana z 16-kieszeniowych Paneli Vertical Planter do budowy ogrodów wertykalnych

Ściana testowa służy nam do testów przed wprowadzeniem nowych gatunków roślin na zewnętrzne zielone ściany już prawie od roku i otrzymujemy bardzo obiecujące efekty.

 

 

Każdy projekt traktujemy indywidualnie

Niezmiennym pozostaje fakt, że mimo iż każdy z naszych paneli standardowych w ofercie sprzedażowej ma określone wymiary – jesteśmy w stanie wykonać panele w innym rozmiarze. Tym samym możemy spełnić nawet najbardziej wyrafinowane marzenia klientów. Wszystko to dzięki temu, że jesteśmy ich jedynym producentem i dystrybutorem. Wystarczy, że otrzymamy od Was wymiary przyszłej, zielonej ściany, a projekt i wycenę wykonamy za darmo. Niezależnie czy zechcecie skorzystać z kompleksowej obsługi czy też wolicie wykonać montaż samodzielnie. Ogrody wertykalne zakładamy w całej Polsce już od wielu lat. Niezmiennie zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do śledzenia naszych social mediów. Odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wątpliwości.

 

A tym, którzy są na etapie koncepcyjnym i zastanawiają się nad ogrodem wertykalnym polecamy: