Klienci coraz częściej zadają pytanie: czy byłbym w stanie samodzielnie wykonać zieloną ścianę? Odpowiadamy: oczywiście, że tak!  W naszej ofercie posiadamy wszystkie niezbędne komponenty do stworzenia swojego ogrodu wertykalnego.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć filmy instruktażowe, na których pokazany jest sposób montażu poszczególnych elementów. Oprócz filmów, na stronie zamieszczone są wszystkie niezbędne informacje dotyczące wykonania przyłączy, sposobu przygotowania ściany czy późniejszej pielęgnacji.

Skąd będę wiedział jakie elementy muszę kupić, do swojego ogrodu wertykalnego?

Na naszej stronie internetowej, został opisany, w szczegółowy sposób, każdy rodzaj zielonej ściany.

Rodzaje ogrodów wertykalnych:

Przed podjęciem decyzji, który z ogrodów będzie odpowiedni do mojego wnętrza, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi poszczególnych z nich. Jeśli nawet po zapoznaniu się z naszą stroną, nadal nie będziemy wiedzieć co wybrać, chętnie odpowiemy na każde pytanie.

W jaki sposób skompletuję wszystkie niezbędne materiały?

Kiedy wiemy już, który rodzaj ogrodu chcemy zamontować w swoim wnętrzu, kontaktując się z nami należy odpowiedzieć na kilka pytań:

  • jaka jest wysokość i szerokość planowanej zielonej ściany (z zaznaczeniem, która wielkość to wysokość/szerokość)
  • rodzaj ogrodu wertykalnego
  • czy planujemy montaż ram bocznych i górnej (do prawidłowego funkcjonowania zielonej ściany, niezbędna jest wyłącznie rynna zbiorcza)
  • kolor, na który chcemy pomalować ramy
  • jak umiejscowiony jest/będzie odpływ wody (dotyczy ogrodów z podłączeniem do sieci) – w ścianie czy podłodze oraz w jakiej odległości od lewej/prawej krawędzi planowanej zielonej ściany.

Powyższe informacje są dla nas niezbędne do skompletowania materiałów. Z racji, że każdy ogród jest wykonywany jako indywidualne zamówienie, wszytko musi do siebie pasować.

Jak wygląda dostawa materiałów?

Materiały wysyłamy do Klienta pod wcześniej podany adres. Do przesyłki dołączona jest również instrukcja, w jaki sposób montować panele Vertical Planter. Możliwy jest również odbiór osobisty materiałów.

Skąd wziąć rośliny do zielonej ściany?

Niestety, ale nie posiadamy roślin w naszej ofercie. Szukając miejsca z roślinami, wybierajmy sprawdzone kwiaciarnie czy hurtownie, aby rośliny były wolne od chorób i szkodników. Wystarczy jedna chora roślina, żeby zarazić całą zieloną ścianę. Z naszej strony internetowej można pobrać katalog roślin stosowanych w ogrodach wertykalnych, który pomoże w doborze gatunków do naszej zielonej ściany. Na krótkim filmie pokazany jest sposób przygotowania rośliny do posadzenia na ogrodzie wertykalnym.

W jaki sposób pielęgnować zieloną ścianę?

Pielęgnacja ogrodu wertykalnego jest bardzo prosta. Niezbędne informacje na ten temat zawarte są na naszej stronie. Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne ukazane są również na krótkich filmikach. Wszystkie elementy potrzebne do serwisu (kroplowniki, owijki do roślin) są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Zachęcamy do samodzielnego tworzenia ogrodów wertykalnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Poniżej zdjęcia realizacji wykonanych samodzielnie przez naszych Klientów. Oczywiście z materiałów zamówionych w naszym sklepie internetowym.