W dzisiejszych czasach świadomość ekologiczna jest niezwykle wysoka. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tym, co proponuje zrównoważona architektura. Pracodawcy próbują sprostać zasadom Work life balance wprowadzając Zielone Biura. W każdym z tych obszarów propozycja wprowadzenia ogrodów wertykalnych do wnętrz brzmi bardzo atrakcyjnie.

Zielone ściany są jednym z najbardziej praktycznych sposobów na wprowadzenie zieleni do wnętrz – jednak jak każda inwestycja na większą skalę – jest rozwiązaniem dość kosztownym. Dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów – nasza firma oferuje szkolenia z zakresu projektowania i zakładania ogrodów wertykalnych, by odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości zarówno osób prywatnych, inwestorów, jak i przedsiębiorców z branży ogrodniczej.

 

Dla kogo szkolenie?

 

Dedykujemy je zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Chcemy pokazać, że zielone ściany to nie tylko piękna ozdoba, ale również element wprowadzający do pomieszczenia wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Nasze szkolenia to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się samodzielnie projektować i zakładać zieloną ścianę, jak również dla firm szukających dostawcy materiałów do budowy ogrodów wertykalnych. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem nie tylko w formie wykładowej, ale przede wszystkim konwersatoryjnej i praktycznej.

Dlatego zapraszamy:

  • Osoby prywatne planujące samodzielnie wykonać ogród wertykalny,
  • Firmy planujące samodzielne wykonanie ogrodu wertykalnego w swojej siedzibie,
  • Firmy wykonujące lub planujące samodzielne wykonywanie ogrodów wertykalnych,
  • Architektów i projektantów wnętrz.

 

Kim jesteśmy?

 

Firma Twój Świat istnieje od 2007 roku. Swoją siedzibę mamy w Łukowie na Lubelszczyźnie. Od początku działalności śledziliśmy najnowsze trendy ogrodnicze i tak oto staliśmy się specjalistami w dziedzinie ogrodów wertykalnych. W 2010 roku Patrick Blanc odwiedził Polskę zarażając nas swoją zieloną pasją. Doświadczenie jakie zdobyliśmy we współpracy z amerykańską firmą PlantsOnWalls oraz dzięki kooperacji z innymi firmami i instytucjami pozwoliło nam na stworzenie naszego własnego modułowego systemu do wykonywania ogrodów wertykalnych Vertical Planter. Tym samym jesteśmy ich jedynym producentem oraz bezpośrednim dystrybutorem na terenie całej Polski i wschodniej Europy. W internetowej sprzedaży oferujemy dwa standardowe wymiary wspomnianych paneli – (4- i 12-kieszeniowy). Dostosowujemy je pod wymiar indywidualnie dla każdego klienta. Dzięki temu możemy spełnić nawet najbardziej wyrafinowany projekt. Jak? Tego dowiecie się na szkoleniu.

Siedziba Biura firmy "Twój Świat". Dom w całości obsadzony roślinnością wertykalną

Siedziba naszego Biura: ul. Wiatraki 3E, Łuków

 

Poprzez sprzedaż, szkolenia oraz pomoc w realizacjach ogrodów wertykalnych edukujemy innych. Ciągle się rozwijamy i ulepszamy produkty (już niedługo w naszej ofercie kolejna nowość). Prowadzimy badania naukowe we współpracy z największymi Uczelniami w Polsce w zakresie wykorzystania kolejnych gatunków roślin na ścianach. Zdobytym w tym zakresie doświadczeniem również podzielimy się z Wami na szkoleniu.

 

Jaki jest zakres szkolenia?

 

Szkolenie składa się z kilku bloków szkoleniowych:

 

1. Zasady projektowania ogrodów wertykalnych

 

Ogród kojarzony jest przede wszystkim z sadzeniem roślin. W przypadku ogrodów wertykalnych przyłączem do sieci lub ogrodów ze zbiornikiem do zabudowy trzeba pamiętać, że jest to także ingerencja w architekturę domu. Projekt musi zawierać rozwiązania umożliwiające chociażby doprowadzenie i odprowadzenie wody dla roślin oraz montaż zasilania i sterowania automatycznym systemem nawadniania. Uczymy, jak dostosować wielkość panelu do każdego wymiaru ściany zielonej na życzenie klienta oraz o jakich technicznych warunkach nie można zapomnieć. Rozszerzymy tematykę z naszego ostatniego artykułu Najczęstsze błędy w zakładaniu ogrodów wertykalnych.

 

2. Techniki wykonywania zielonych ścian

 

Przybliżamy specyfikę pracy w oparciu o system Vertical Planter. Umożliwia on ogromną elastyczność projektową i dostosowanie pod niemal każdy wymiar zielonej ściany (począwszy od 30 cm szerokości). Panel wyróżnia się niewielką wagą oraz wysoką wytrzymałością. Vertical Planter w całości powstają z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Dzięki temu ściany z roślin są jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Największymi zaletami Vertical Planter, jest ich wytrzymałość oraz zdolność do stwarzania specyficznego, sprzyjającego rozwój roślin środowiska.

 

Schematyczny rysunek rośliny posadzonej w panelu Veritcal Plaster

Schemat rozwoju rośliny w pionowym ogrodzie Vertical Plaster

 

 

 

3. Dobór gatunkowy do ogrodu wertykalnego

 

Rozwój w pionie jest specyficznym dla roślin rozwiązaniem zmuszającym projektanta do dokładnego przemyślenia doboru gatunkowego. W swoich realizacjach kierujemy się przede wszystkim wiedzą na ich temat, ale i doświadczeniem. Opracowaliśmy katalog roślin pod kątem stopnia ich asymilacji do warunków ogrodów pionowych. Zdradzimy Wam nasze tajniki projektowe oraz wyceny tak, by klient nie miał wątpliwości, co jest mu oferowane.

 

4. Pielęgnacja żywej ściany

 

Klient nie musi być zapalonym miłośnikiem roślinności – może nie znać poszczególnych gatunków ani nie wiedzieć, jak się o nie troszczyć. Za to naszym zadaniem jest mu tą wiedzę przekazać i służyć profesjonalnym doradztwem na każdym etapie życia zielonej ściany. Dlatego też ten punkt szkolenia jest niezmiernie ważny. Poszerzymy zakres informacji zawartych w artykule: Pielęgnacja ogrodu wertykalnego.

ogrod wertykalny w kamerze termowizyjnej

Założenie ogrodu to jedno. Utrzymanie pięknej zieleni przez cały rok, to druga sprawa.

 

5. Wycena ścian z roślin

 

Czyli jak na tym wszystkim zarobić i nie zbankrutować? Jest wiele czynników i zmiennych, o których nie wolno zapomnieć w wycenie. My mamy na to nie tylko sposoby, ale i narzędzia, którymi również się podzielimy z uczestnikami szkolenia. Wszystkie materiały szkoleniowe oraz narzędzia (w tym kalkulator wyceny) otrzymacie na pendrive. Ułatwi to start Waszej nowej działalności. Opowiemy też o naszych doświadczeniach z klientami. Opowiemy za co nas doceniają i… polecają.

 

Co mi da takie szkolenie?

 

Oprócz ogromu wiedzy teoretycznej i praktycznej, każdy uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • Materiały szkoleniowe na pendrive,
  • Narzędzia ułatwiające start firmy (w tym kalkulator wyceny),
  • Certyfikat ukończenia szkolenia,
  • Dodatkową zniżkę na produkty naszej firmy,
  • Zaproszenie do grona naszych Partnerów Handlowych,
  • Pierwszy, własny Panel Vertical Planter wraz z kompletem owijek do roślin oraz linią kroplującą.

Szkolenie przebiega w sympatycznej atmosferze w niewielkiej (maksymalnie 4-osobowej grupie). Zapewniamy serwis kawowy oraz wspólny obiad. Chętnie dzielimy się doświadczeniem, ale i odkrywamy doświadczenia naszych uczestników. Poruszamy się przecież w kręgu zawodowców. Z reguły organizujemy szkolenia w siedzibie naszej firmy, ale istnieje również możliwość zorganizowania szkolenia wyjazdowego. Zapraszamy do kontaktu, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości.