Ogrody wertykalne mogą występować zarówno we wnętrzach naszych budynków, jak i na zewnątrz. Aby zbudować ogród wertykalny, nie zawsze jest nam potrzebna ściana. Zielone ściany mogą być budowane na różnego rodzaju podporach lub występować w formie mobilnej żywej ściany.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Możemy kompleksowo wykonać dla Państwa zieloną ścianę, zaoferować panele do wykonywania ogrodów wertykalnych lub skompletować cały materiał, potrzebny do samodzielnego zainstalowania żywej ściany.

Możemy zaoferować Państwu różne formy współpracy:


Kompleksowa usługa

 

Jeśli interesuje Państwa kompleksowa usługa, zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią oraz realizacjami pokazanymi na naszych kontach Pinterest, Instagram oraz Facebook. Wszystkie prace wykonane są przez nas. Znajdziecie tam Państwo zdjęcia z zarówno nowych, jak i starszych realizacji, które świadczą o wysokiej jakości wykonania. Wszystkie nasze zielone ściany wykonane są z tkanin izolowanych lekką płyta HDPE, elementów stali nierdzewnej oraz selekcjonowanych roślin. Każda ściana posiada gwarancję zarówno na konstrukcje jak i rośliny.

 

Kwiatowa ściana powstaje w krótkim czasie. Większość części takiej kompozycji wykonujemy u nas. U Państwa składamy gotowe elementy. Najczęściej odbywa się to dwuetapowo. Pierwszy etap to montaż ram, systemu oraz start podłączenia wodnego i elektrycznego. W drugim etapie żywe ściany są obsadzane roślinami. Ze względu na to, że rośliny przygotowujemy wcześniej, jest to całkowicie czysty proces. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem. Każdy ogród wertykalny jest inny i niepowtarzalny.


Zrób to sam – zakup materiałów

 

Jeśli natomiast interesuje państwa samodzielne wykonanie ogrodu, zachęcamy do odwiedzenia zakładki Panele oraz instrukcje. Tam możecie państwo przeczytać prawie wszystko, w jaki sposób wykonać ogród wertykalny oraz jakich materiałów użyć, aby wykonać zieloną ścianę. Jeśli pojawią się pytania, zawsze służymy fachową pomocą dotyczącą zarówno budowy żywej ściany, jak i roślin stosowanych na ogrodach wertykalnych.


Ogrody wertykalne wewnętrzne 

 

Ogrody wertykalne wewnętrzne są najprostsze do wykonania. Dzięki temu, że znajdują się wewnątrz budynków, możemy stworzyć im bardzo dobre warunki do bytowania. Zbliżone do ich naturalnych. Możemy kontrolować temperaturę, wilgotność powietrza i podłoża oraz światło.

Dobre warunki powodują, że rośliny czują się bardzo dobrze i potrafią rosnąć bardzo szybko. Wtedy już  od Państwa zależy jak będzie prezentował się ogród. Rośliny należy regularnie pielęgnować. Pielęgnacja jest bardzo prosta i każdy jest w stanie ją wykonać. Jak wykonać serwis zielonej ściany dowiecie się Państwo w zakładce instrukcje lub na naszym kanale You Tube. Jeśli jednak nie chcecie Państwo wykonywać jej sami, polecamy Państwu nasza usługę serwisu zielnych ścian, które zostały przez nas wykonane.

Ogrody wertykalne wewnętrzne występują zarówno w wersji z obiegiem otwartym jak i z obiegiem zamkniętym (tz. mobilne zielone ściany).

Żywe ściany z obiegiem otwartym wymagają podłączenia wody oraz wykonania odpływu da kanalizacji. Docelowo jednak tego typu pionowe ogrody sprawdzają się lepiej, gdyż wymagają dbałości jedynie o rośliny. Jeśli planujecie Państwo dużą zieloną ścianę zdecydowanie polecamy to rozwiązanie.

Jak wykonać przyłącza do zielonej ściany dowiecie się Państwo w zakładce instrukcje lub na naszym kanale You Tube.

zielona sciana biuro


Do mniejszych rozwiązań polecamy mobilne zielone ściany. To ekologiczny mebel, który po obsadzeniu roślinami, stworzy specyficzne środowisko, wprowadzając do wnętrza niesamowity mikroklimat. Rośliny, zamieniając CO2 w tlen, utrzymają powietrze w dobrej kondycji. Zielone ściany idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach, w których pełnią funkcję regulatora wilgotności. Pochłoną też nadmiar hałasu i sprawią, że przestrzeń życiowa stanie się bardziej komfortowa.

 

Zasada działania mobilnego ogrodu wertykalnego jest bardzo prosta. Woda znajdująca się w zbiorniku poniżej roślin, za pomocą pompy, podawana jest na powierzchnię zielonej ściany. W górnej części ogrodu wertykalnego umieszczone są kroplowniki, które dozują odpowiednią ilość wody. Po przesiąknięciu przez zieloną ścianę, nadmiar wody wraca do zbiornika. Do zainstalowania mobilnego ogrodu wertykalnego potrzebny jest jedynie dostęp do prądu, w celu podłączenia pompy.

Mobilne zielone ściany dostępne są na zamówienie w każdym rozmiarze. W większości jednak nie przekraczają 160 cm szerokości oraz 250 cm wysokości. Podyktowane jest to w szczególności wagą, stabilnością gotowego elementu, oraz bardziej wymagającym niż przy obiegu otwartym serwisem. Dostępne są wszystkie kolory z palety kolorów RAL.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego oświetlenia, montowanego bezpośrednio na ramy zielonej ściany.


Ogrody wertykalne zewnętrzne

Wszyscy zdajemy sobie sprawę o potrzebie sadzenia roślin. O skutkach zanieczyszczenia i pozytywnym wpływie roślin na nasze życie wie dziś każdy.

W latach 2015 – 2018 wspólnie z Katedrą Projektowania i Konserwacji Krajobrazu z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prowadziliśmy badania, które polegały na opracowaniu optymalnej konstrukcji „ogrodu wertykalnego do zastosowania zewnętrznego” oraz doboru materiałów utrzymujących rośliny w układzie wertykalnym. Na podstawie przeprowadzonych badań i analiz, zaprojektowano optymalny system do ogrodów wertykalnych wykonany w systemie hydroponicznym.

Wpływ zewnętrznej zielonej ściany na otoczenie (zdjęcie z kamery termowizyjnej).

Nasze biuro znajduje się w Łukowie, gdzie prowadzimy laboratorium do badania roślin i ciągle doskonalimy nasze produkty. Nasz budynek obsadzony jest dookoła ogrodem wertykalnym  o wielkości ok 250 m2. Do podlewania roślin wykorzystujemy  wodę opadową, a do zasilania pomp energię ze słońca. Całość daje unikalne w skali kraju możliwości eksperymentowania z roślinami wykorzystywanymi na ogrodach wertykalnych.